Košarkaši Vršca nastavili su pobednički niz. Izabranici Lazara Spasića večeras su na domaćem terenu savladali novajliju u ligi, ekipu Mladosti SP, rezultatom 89:67.
Gosti iz Smederevske Palanke hrabro su ušli u utakmicu i u prvih deset minuta bili potpuno ravnopravnan rival. U sedmom minutu, sa dve dobre akcije Alekse Popovića, Mladost je čak i povela sa 11:7.
U drugoj četvrtini domaći su popravili pre svega procenat šuta, i zahvaljujući čvrstvoj odbrani i brzim kontrama postigli su duplo više poena nego u prvih 10 minuta.
Nakon povratka sa odmora, Vrščani nisu usporili, već su još više dodali gas. Bili su još dominantniji, a do kraja meča ukrali su gostima čak 13 lopti.
Centar domaćih Nemanja Popović, ostvario je double-double učinak i oduševio sve gledaoce u Milijenijumu efektnim zakucavanjima.
Pre početka meča, direktor KK Vršac, Kristijan Serman, uručio je prigodan poklon treneru Mladosti Ivanu Stefanoviću, u znak sećanja na dane kada je sa uspehom nosio dres vršačkog Hemofarma.
Vršac Meridianbet – Mladost SP 89:67 (14:13, 28:20, 29:17, 18:17)
Vršac Meridianbet: Karter 4, Bajić 14, Vigins 8, Šušter, Popović 20, Sl. Jovanović 3, Palmer 4, MIling 13, Makitan 10, Zečević, St. Jovanović, Jeković 13.
MLADOST: Krišnan, Šparović 4, Papić 9, Nikolić 10, Stefanović, Stojanović 7, S.Krsmanović 4, Vukas, A. Krsmanović 3, Dimitrijević, A. Popović 11, Matić 19. Foto M.Živković #klsrb