Vršac – Zdravlje Leskovac  104:87 (26:30, 32:22, 26:12, 20:23) Centar Milenijum, gledalaca 300, sudije: Belošević, Strika, Marković.
VRŠAC: Dišić, Simić 27 (6 sk, 7 as), Šušić 4, Jovanović 8 (6 sk), Agoč 13, Vasić 3, Radović, Jurček 23 (4 as), Vasiljević 18 (17 sk, 4 as), Dimić 3, Jeković 5.
ZDRAVLjE: Stojković 11 (6 sk, 7 as), Gavrilović 5, Morgan 22 (12 sk), Petković, Radivojević 11, Stajić, Lampkin, Škundrić 8 (8 sk), Jovanović 16 (6 sk), Jović, Stojanović 14 (5 sk), Blekvel.Vršac je lako i ubedljivo savladao Leskovčane u 12. kolu AdmiralBet Košarkaške lige Srbije i ostvario sedmi trijumf u sezoni. Pobeda izabranika trenera Vladimira Đokića nijednog trenutka nije dolazila u pitanje, iako su gosti zapretili u finišu kada su visoko vođstvo Vršca smanjili na samo šest poena.

Već u uvodnim minutima meča bilo je jasno da će uživati gledaoci na tribinama Centra Milenijum jer se igralo obostrano otvoreno, skoro bez odbrana, uz veliki broj kontranapada i otvorenih šuteva. Leskovčani su se u prvih deset minuta odlično snalazili u takvoj igri postigli su čak 30 poena uz 5 ubačenih trojki i zasluženo na prvi odmor otišli sa prednošću. U drugoj četvrtini razigrao se prvi strelac ovog meča Stefan Simić, čitavo poluvreme odigrao je bez greške uz stopostotan šuterski učinak iz igre (6/6).

Njegovi munjeviti prodori bili su nerešiva enigma za igrače Zdravlja koji su zahvaljujući odličnom Morganu i efikasnom kapitenu Radivojeviću ipak uspevali da drže rezultatski priključak. Treći period utakmice bio je ključan za konačan ishod. Vrščani su zaigrali sa novom energijom, zaustavili sve prilaze ka svom reketu, ostvarili veliku prednost u skoku, Toma Vasiljević je briljirao u napadu, Simić i Jurček nastavili svoju šutersku seriju a gosti su ubacili svega 12 poena. Put ka trijumfu trasiran je u finišu treće četvrtine kada je Simić ukrao loptu gostima i efektnim zakucavanjem povećao prednost Vršca na 22 razlike (67:55).

U poslednjih deset minuta igrači Vršca kao da su se zadovoljili visokim vođstvom, spustili su nivo energije u igri, ali i postali neodgovorni u odbrani što su Leskovčani iskoristili i trojkom Gavrilovića na tri minuta pre kraja smanjili na samo 6 poena zaostatka (89:83). Posle tajm-auta trenera Đokića Jurček je uzvratio trojkom, potom su pogađali Simić i Vasiljević da bi trojkom Simića za plus 14 (99:85) bila otklonjena i poslednja sumnja u konačan ishod. Na konferenciji za medije trener Đokić se zahvalio publici na podršci i kritikovao pad u igri svog tima u trenucima kada je stvorena ubedljiva prednost, dok je trener Zdravlja Ristić rekao da su svesno igrali sa smanjenom rotacijom jer ih u narednom kolu očekuje važan duel sa Novim Pazarom. B. Josimov Foto Miloš Ž. Izvor KK Vršac #KLSRB