Posle dužeg vremena kraljevačka publika imala je priliku da gleda svoje omiljene „bele“ na domaćem terenu. Odigrana je utakmica 25.kola AdmiralBet Košarkaške lige Srbije između Sloge i Vršca u kojoj su slavili gosti konačnim rezultatom 79:75. Od samog starta krenula je ekipa Vladimira Đokića agresivno, sa mnogo više energije nego Sloga i dosta precizno, posebno sa distance, što se odrazilo i na rezultat, pa je već nakon tri ipo minuta razlika bila 15 poena u korist vrščana. Usledila je onda serija Sloge, pa novi dobri miunti za goste i prva deonica završena je ipak osetljivijom razlikom (12:26). Drugu četvrtinu ponovo su krenuli furiozno košarkaši Vršca kada su napravili i najveću prednost od +19 (12:31). Nakon toga, probudili su se „beli“, na momente izgledali jako dobro i novom serijom do kraja prvog poluvremena spustili prednost protivnika na samo +2 (41:43). U trećem desetominutnom periodu ponovo se igralo u serijama, a gosti su prednost održavali pre svega sjajnim šutem za tri poena. Treća deonica završena je vođstvom Vršca 64:60. Kao i prethodna tri perioda i poslednju četvrtinu bolje su započeli izabranici Đokića i brzo je njihova prednost bila ponovo dvocifrena (60:70), ali ni tada se umorna ekipa Marka Dimitrijevića nije predavala. Na 13 sekundi pre kraja meča trojkom Andervuda, Sloga je bila na samo jedan posed zaostatka (75:77), ali je sa linije za slobodna bacanja, precizan bio Stefan Agoč koji je i postavio konačan rezultat 79:75.

Trener domaćih, Marko Dimitrijević istakao je da se poslednjih nekoliko mečeva dešavaju padovi i na tome će raditi u nastavku sezone.
„Ponovo smo igrali promenljivo, sa velikim padovima u igri, što je protivnik vrlo pametno koristio i od samog početka su stekli znatnu prednost. Igrao se ceo meč u serijama. Nikada ne želim da tražim opravdanja i alibi, umorni jesmo, ali više je to na psihičkom nivou. Izgubili smo dve vrlo važne utakmice za koje smo se pripremali za poslednji balon ABA 2 lige, i to je sigurno u nekoj meri uticalo na nas i ostavilo je traga na igrače. To nije izgovor, sada smo posvećeni potpuno KLS ligi i utakmicama koje nam slede. Najveći problem za nas je što se u ovom meču povredio i Savić, kapiten Matović nije igrao, a Čekić je upisao svega nekoliko minuta jer je igrao pod temperaturom i nažalost nije mogao više da da. Sa igračima na koje računam nastaviću da se borim i daćemo sve od sebe odigramo već narednu utakmicu mnogo bolje i konačno upišemo jednu pobedu posle serije poraza. Čestitke ekipi Vršca i mom prijatelju Vladimiru Đokiću, koji mi je bio i saigrač i veoma dobar prijatelj i sve najbolje im želim u nastavku sezone“., istakao je prvi strateg „belih“, Marko Dimitrijević.

Još malo statičkih podataka i učinka igrača. Najefikasniji u pobedničkom timu bili su Simić i Jurček sa po 20 poena, a Jeković je dodao 12 uz šest skokova. U ekipi Sloge, Vudragović je postigao 15 poena, Paunović 14, a po 12 poena dali su Savić i Andervud koji je imao i sedam skokova.
„Najpre čestitke ekipi Vrša na zasluženoj pobedi. Imali su više energije na startu i napravili tu početnu seriju od 17:2. Mi smo pokušali da se konsolidujemo i vratimo u meč, u tome smo uspeli i došli praktično do egala, ali moram da kažem da je uticao umor. Nažalost, ovo je naš četvrti vezani poraz. Ovaj meč moramo što pre zaboraviti i odmah krećemo da se pripremamo za naredni meč, a to je sa timom Novog Pazara sa kojima igramo već u subotu. I dalje imamo pakleni raspored i utakmice sreda-subota, ali moramo izdržati do kraja i ovu sezonu završiti na najbolji mogući način.“, rekao je nakon meča sa Vršcem, košarkaš Sloge, Andrej Bojanić.
Nakon 25.kola AdmiralBet Košarkaške lige Srbije, Sloga ima skor od 12 pobeda i isto toliko poraza, uz jednu utakmicu manje. Naredni meč „beli“ ponovo igraju u Kraljevu, a protivnik je ekipa Novog Pazara. Izvor KK Sloga #klsrb