VRŠAC – ZLATIBOR 90:84 (27:23, 18:15, 23:27, 22:19)
Vršac, Centar Milenijum, gledalaca: 150, sudije: Jevtović, Sedlar, Marković.
VRŠAC: Radovanović, L. Jovanović, S. Jovanović, Agoč 1, Ilić 4, Jurček 15 (4 sk), Vasiljević 16 (6 sk), Dimić 23, Jeković 3, Tejić, Majstorović, Nikolić 28 (4 as).
ZLATIBOR: Nikolić 10 (10 sk), Protić 15 (5 sk, 7 as), Čabrilo, Adžić, Kutlešić 22, Grubelič 11, Jović 3, Jovanović 3, Joksimović 2, Ros 8 (7 sk), Borovnjak 7 (4 sk), Pavlović 3.
Vrščani su zasluženo savladali odličan sastav Zlatibora pruživši ubedljivo najbolju partiju od početka sezone a junak pobede bio je izvanredni Miloš Nikolić kome je ovo bila najbolja partija u vršačkom dresu.
Već u prvoj četvrtini domaći su predvođeni kapitenom Dimićem najavili veliko veče, pokazali su fanatičnu borbenost u realizaciji defanzivnog plana trenera Đokića koji je zahtevao da se osujete udarne igle napada gostiju, Protić, Kutlešić i Ros. U drugoj četvrtini Vršac je osim odlične defanzive pokazao i napadačko nadahnuće, igrali su domaći veoma raznovrsno, pa su osim Dimića značajne uloge u tom delu meča imali Vasiljević, Nikolić i Jurček. Prvu dvocifrenu prednost svom timu doneo je Vasiljević trojkom za 43:33, u 16. minutu.
Na početku drugog poluvremena činilo se da će Vršac lako uspeti da iskoristi umor Čajetinaca od mečeva u ABA 2 ligi, međutim u nastavku se razigrao tandem Protić – Kutlešić i posle 30 minuta igre Zlatibor je bio u zaostatku od samo tri poena (68:65).
U poslednjih deset minuta viđen je pravi šou plejmejkera Vrščana Nikolića, bio je nezadrživ u prodoru, efektnim driblinzima dizao je na noge publiku u Milenijumu i precizno poentirao sa svih delova terena. Zlatibor je poslednji napor da napravi preokret napravio na dva minuta pre kraja kada je Kutlešić sa linije slobodnih bacanja smanjio na samo dva razlike (85:83), međutim tada su stvari u svoje ruke preuzeli Dimić i Nikolić i osigurali Vršcu drugi prvenstveni trijumf. B. Josimov Izvor KK Vršac #KLSRB