29.05.2021.
Partizan NIS u polufinalu Superlige Srbije

Crno-beli su pobedili Mladost i u drugoj utakmici četvrtfinala srpske Superlige, ovoga puta rezultatom 84:94 (18:20, 21:28, 20:24, 25:22) i tako izborili plasman u polufinale. Kraj sezone za Treja Dreksela.

Partizan NIS je savladao  zemunsku Mladost i u drugoj utakmici u Hali sportova "Ranko Žeravica", te izborio plasman u polufinale Superlige u kojem će za rivala imati ekipu Mege.  Parni valjak ni u jednom trenutku utakmice nije bio u rezultatskom zaostatku, a prvu četvrtinu obeležila je ujednačena borba posle koje je Partizan imao prednost od 18:20. U finišu prvog poluvremena crno-beli su došli i do dvocifrene razlike, a na petnaestominutnu pauzu se otišlo pri rezultatu 39:48.

Tokom treće deonice zemunska Mladost se približila na minus pet, ali su crno-beli imali spreman odgovor, pa su serijom od osam uzastopnih poena okončali treću četvrtinu. U poslednjih deset minuta Parni valjak je kontrolisao situaciju na parketu, i na kraju zabeležio drugi trijumf protiv Mladosti u roku od tri dana, ovog puta rezultatom 84:94.

U svojoj drugoj utakmici za Partizan NIS, Trej Dreksel je doživeo povredu, polomio je dva prsta šake i za njega je sezona završena o čemu je govorio i trener Aleksandar Matović na konferenciji posle meča. Izjave aktera večerašnjeg meča pogledajte na BC Partizan TV