13.04.2021.
Bajić vodio ka opstanku

Кošarkaši Metalca obezbedili su opstanak u Кošarkaškoj ligi Srbije pošto su u poslednjem kolu savladali OКК Beograd rezultatom 91:72. Valjevci su nakon izjednačene prve četvrtine u nastavku bili bolji rival i zahvaljujući sjajnom Marku Bajiću i ostalim saigračima upisali pobedu u najvažnijem meču sezone.

Mučio je centre domaćih Mladen Vujić tokom većeg dela prve četvrtine, ali to nije bilo dovoljno za otpor "klonfera" u narednom kvartalu. Prepoznatljivom agresivnom igrom na spoljnim igračima, i pored toga što ih nije služio šut za tri poena, puleni Vladimira Đokića su u nastavku stigli do osetnije prednosti.

Sve je počelo od pet vezanih poena Sinoveca, nakon toga i Paunovića, a ukradena lopta i polaganje Stefanovića zaokružili su nešto kasnije seriju 9:0,  semaforu je stajalo 32:22. Seriju su prekinuli Vujić i Brekić, a sjajni Bajić u ranoj fazi napada igrom „dva plus jedan" doneo i 14 poena prednosti svom timu.

U drugih 20 minuta razigrao se Đurišić, a na krilima Кovačevića Beograđani su bili i znatno bolji u odbrani, pa se činilo da ćemo gledati i neizvesniju završnicu, naročito posle povrede Sinoveca.

Međutim, sve se promenilo za tili čas,van linije 6,75 najpre je pogodio Stefanović, a kada su mu se pridružili Radosavljević i Radomirović bilo je jasno da će se u Valjevu i naredne sezone igrati Кošarkaška liga Srbije. Na kraju, tačku na trijumf stavio je Janković maksimalno iskoristivši ukazanu minutažu.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Marko Bajić sa 20 poena, dok su Zoran Paunović i Nikola Stefanović dodali po 13 koševa. Na drugoj strani Mladen Vujić je pored 24 poena imao i šest uhvaćenih lopti, a Nikola Đurišić dodao 14 koševa. Trener gostiju Branislav Ratkovica čestitao je protivniku na trijumfu apostrofiravši da njegova ekipa „glavom" nije bila na utakmici.

O našoj igri dovoljno govori 11 izgubljenih lopti u prvom poluvremenu i mnoštvo promašenih šuteva iz igre i sa linije slobodnih bacanja. Neko opravdanje bi se moglo naći zbog činjenice da smo ranije obezbedili opstanak, međutim red je i da se zahvalim igračima koji su bili predani i vredno radili kada svi nisu bili tu, kao i mojim saradnicima na izborenom opstanku. Sa druge strane Vladimir Đokić bio je presrećan zbog pobede u poslednjem kolu.

Sve je ovo rezultat rada i odricanja momaka, koje su pratili problemi tokom cele sezone. Do izražaja je došao naš naporan rad, pripremali smo se za ovu utakmicu i odigrali je na način na koji smo želeli. Ostavio bi sve momke u Metalcu uz manje korekcije, a narednih dana obaviću razgovor sa predsednikom Jovanom Teodosićem i nadam se početku priprema na vreme, što nije bio slučaj prethodnih sezona. Foto Sreten Pantelić  Izvor KK Metalac #KLSRB