VRŠAC – METALAC 112:79 (35:17, 27:19, 31:19, 19:24)

Centar Milenijum, sudije: Arsenijević, J. Juras, Pecelj

VRŠAC: Simić 14 (4 as), Janjić 35 (4 sk), Dukić, Piterson 22 (14 sk), Nedeljković 8, Majstorović, Gazibegović, Živanović 16 (4 as), Jeković 3 (4 sk, 7 as), Nikolić 14 (5 sk, 7 as).

METALAC: Bajić 8 (5 as), Janković, Jovanović 5 (4 sk), Draganović 10 (5 as), Radosavljević 19 (4 sk), S. Jovanović, Paunović 4, Stefanović 1, Đuković 5, Radomirović 16 (4 sk), Mehić 7, Sinovec 4.

Vrščani su u meču sa Metalcem odigrali možda i najbolji meč sezone, ostvarili najubedljiviji trijumf i pokazali šta misle o čaršijskim pričama da bi Valjevci u Milenijumu mogli da imaju „popust“.

Početak utakmice protekao je u potpunoj dominaciji Vrščana. Izabranici trenera Vladimira Lučića terorisali su odbranu Valjevaca najpre trojkama Simića, Živanovića i Nedeljkovića, nastavili prodorima Janjića i zaustavili se na 35 poena.

Posle tri minuta igre drugog perioda već se naslućivala katastrofa gostiju, Vršac je imao 21 poen prednosti (42:21), a u istom ritmu domaći su nastavili do poluvremena. Igra Valjevaca bila je potpuno razbijena, bezidejna, sa procentom šuta od 40 odsto i sa 9 izgubljenih lopti, nisu ličili na tim kome je pobeda važnija nego rivalu. Sa druge strane Vrščani su imali čak 19 asistencija u prvom poluvremenu uz procenat šuta iz igre od 67 odsto i čak osam ubačenih trojki iz 12 pokušaja.

U drugom poluvremenu odnos snaga na terenu bio je još drastičniji u korist ekipe Vršcca. Već na početku treće četvrtine trojkom najboljeg igrača meča, Janjića, Vrščani su poveli sa 32 poena razlike (68:36), a u 33. minutu igre trojkom Simića stigli i do stotke. Treneri Lučić i Đokić imali su priliku da pruže priliku i momcima sa malom minutažom, u timu Vršca predstavili su se Majstorović i Dukić, u timu Metalca Janković.B. J. Izvor KK Vršac doo #KLSRB