24.03.2021.
Ubedljiv trijumf Metalca

Кošarkaši Metalca savladali su ekipu Sloge rezultatom 86:67 u zaostalom meču 24. kola Кošarkaške lige Srbije i tako upisali deveti ovosezonski trijumf, izuzetno važan u borbi za opstanak. Valjevci su serijom u drugoj četvrtini praktično rešili pitanje pobednika i naneli drugi međusobni poraz Кraljevčanima ove sezone.

Iako je start duela nagoveštavao izjednačenu borbu Slaven Čupković je praktično sam uspeo da parira šuterski raspoloženim Valjevcima u prvoj četvrtini, što nije bilo slučaj već u sledećem kvartalu

Sve je počelo od fantastične odbrane domaćih, prevashodno Bajića, da bi u napadu odgovornost preuzeo tandem Jovanović – Paunović za seriju 15:0 kojom su Valjevci u jednom momentu stigli do 21 poena prednosti, 38:17. Indisponirani gosti tek u nastavku kvartala uspeli su preko Radića i Samojlovića nakon više od pet minuta konačno da poentiraju, ali su zahvaljujući poenima u kontranapadu Sinoveca i Radosavljevića u poslednjim sekundama u dobrom raspoloženju otišli na veliki odmor.

U nastavku susreta nije bilo većih uzbuđenja, domaći su agresivnom odbranom i poenima uspeli da održavaju između 15 i 20 poena prednosti. U samom finišu priliku je iskoristio i mladi Janković pogodivši šut za tri poena na oduševljenje saigrača na klupi.

Najefikasniji u pobedničkom timu bili su Zoran Paunović sa 23 poena i osam skokova i Slobodan Jovanović koji je ubaio poen manje. Na drugoj strani Slaven Čupković je pored 21 poena dodao i osam uhvaćenih lopti, a Nikola Jeftić je dodao 14 koševa.

Trener gostiju Dragan Кostić čestitao je protivniku na zasluženom trijumfu dodavši da ga za Valjevo vežu lepe uspomene iz nekih ranijih godina.

Zadovoljsto je gledati ove mlade momke koji nesebično daju sebe svih 40 minuta. To i nije neka novina, znajući rad Vladimira Đokića koji je sada već iskusan košarkaški trener. Napravljena je jako simpatična selekcija koja je spremna mnogo da radi, a u takvim situacijama rezultati dođu pre ili kasnije. Sloga je bila anemična, bez ideje i agresivnosti, sa mnogo izgubljenih lopti i loših rešenja. U svakom segmentu igre smo nadigrani, a protivniku želim da sačuva prvoligaški status.

Sa druge strane Vladimir Đokić bio je zadovoljan nakon trijumfa svoje ekipe.

Znali smo da je ova utakmica, za razliku od protivnika, za nas izuzetno važna. Tako smo i ušli, sa mnogo energije, samopuzdanja i agresivnošću naterali ih na neke greške. Ušle su bitne trojke, sve to pratilo i dobro trčanje i zaista sam presrećan. Ono što je najbitnije je da nastavimo u ovom ritmu i protiv Novog Pazara, a mojim prijateljima žeim sve najbolje u finišu sezone. Izvor KK Metalac #KLSRB