27.02.2021.
Treći vezani poraz Slobode

Košarkaši Novog Pazara slavili su večeras u Užicu i pokazali da njihove dobre partije ove sezone nisu plod slučajnosti. Sloboda je previše grešila u fazi napada, nisu realizovane mnoge kontre i polukontre, kada je tako poraz je neminovan.  Sloboda - Novi Pazar 76:81 (19:24, 39:45, 58:58, 76:81).

Igrači oba tima krenuli su u dobrom ritmu, igralo se brzo, sa puno grešaka u fazi napada. U takvoj igri bolje se snašao Novi Pazar, briljirao je iskusni Ilić sa postignute tri trojke u prvom poluvremenu. Sloboda nije realizovala nekoliko zicera u tom delu meča, pa su gosti na odmor otišli sa 6 poena prednosti. Sloboda je bila bolja u trećoj četvrtini, očekivao se potpuno preokret, ali iskusna ekipa gostiju to nije dozvolila. Poslednji četvrtinu su odigrali odlično, zatvarali su prilaze svom košu, Sloboda nije mogla do lakih poena. Najbolji u redovima gostiju bili su Ilić sa 19 i Rembrant sa 18 poena, dok je ključne poene postizao Karter koji se zaustavio na 16 poena i 8 skokova. U redovima Slobode najbolji je bio Nikolić sa 17 poena, Tadić i Čvorović postigli su po 12. Izvor KK Sloboda #KLSRB