24.02.2021.
Novi trijumf Vojvodine

Košarkaši Vojvodine vraćaju se u Novi Sad sa celim plenom, u neizvesnoj završnici učvrstili su lidersku poziciju na tabeli KLS - a.  Sloboda - Vojvodina 67:68 (9:15, 23:33, 44:49, 67:68).

Pru četvrtinu obeležila je čvrsta igra u  odbrani oba tima, nakon 5 minuta meča postignuta su po 4 koša, a u tom delu meča Vojvodina se bolje snašla i na prvu pauzu otišla sa 6 poena razlike. Sloboda se trgla u drugoj četvrtini, ali da priđu blizu nije dao večeras raspoloženi košgeter Vojvodine Stefan Savić. Na poluvremenu je Vojvodina imala plus deset.

Treća četvrtina donela je bolju napadački igru Slobode, svoje dobre momente imali su Nikolić, Tadić, Stepanović i Pažin, ali to nije bilo dovoljno da dođe do preokreta.

Drama je viđena u poslednjoj deonici meča. Iako je u jednom momentu rezultat glasio 56:65, Sloboda se nije predavala. Ilkić dva minuta pre kraja postiže trojku uz faul, ali ne i slobodno bacanje za 63:65. U finišu meča poslednji napad išao je na Ilkića, koji je promašio šut za pobedu.

Najefikasniji u redovima Vojvodine bio je Savić sa 20 poena (4/8 za tri poena), dok su u Slobodi bolji od ostalih bili centar Dimitrije Nikolić sa 18 poena i 8 skokova i mladi plejmejker Aleksandar Ilkić sa 12 postignutih poena.

Već u subotu Slobodu očekuje još jedan derbi na svom terenu, protivnik je ekipa Novog Pazara. Izvor KK Sloboda #KLSRB