22.02.2021.
KOLUBARA DOMINANTNO OSTVARILA BITNU POBEDU

KOLUBARA DOMINANTNO OSTVARILA BITNU POBEDU PROTIV DUNAVA: Košarkaši Kolubare ostvarili su veoma bitnu pobedu na domaćem terenu protiv ekipe Dunava  rezultatom 77:59 ( 20-27 ; 15-13 ; 24-5; 18-14)

U Lazarevcu je sinoć odigrana utakmica koje je imala veliki značaj za obe ekipe. Domaćini posle serije poraza morali su da ostvare pobedu, ali nisu otvorili meč kako treba. Gosti iz Banovaca su bolje ušli u utakmicu, ostvarili veliku prednost i na kraju prve četvrtine imali prednost od 7 poena prednosti. Ni druga četvrtina nije obečavala dobru partiju domaćina, jer su gosti uspeli da naprave prednost od 12 poena prednosti. Ipak, domaćin pre svega dobrom odbranom je uspeo da se vrati u meć i izjednaći rezultat, ali Dunav uspeva da zadrži vođstvo i na poluvreme ode sa 5 poena prednosti.

Drugo poluvreme potpuno pripada domaćinu. U trećoj četvrtini domaćin igra odličnu odbranu, i predvođena kapitenom Nikolom Simićem uspeva da prekrene rezultat i da napravi osetniju prednost. Podatak da je treća četvrtina završena rezultatom 24-5 govori sve. Domaćin je dominirao. Četvrtu četvrtinu domaćin je rutinski odigrao, uvećavši svoju prednost za još četiri poena za konačnih 77- 59.

Kod ekipe Kolubare istakli su se: Simić 26 pts, Gašić 17 pts, Vitković 9 pts, Vuletić 4 pts, Đorđević 1 pts, Žad 6 pts, Šparović 3 pts V.Sinđelić 8 pts,

Kod ekipe KK Dunav: Majstorović 14 pts,Radulović 11 pts, Antić 6 pts, Kovačević 6 pts. Izvor: KK Kolubara Lazarevac 2003 #KLSRB