19.02.2021.
Valjevci na plus devet

Košarkaši Metalca savladali su ekipu Radničkog rezultatom 72:63 u susretu 22. kola Košarkaške lige Srbije. Valjevci su nakon trijumfa protiv Kolubare uspeli da zabežele i osmu ovosezonsku pobedu, a u slučaju istog broja trijumfa imaće prednost u odnosu na Kragujevčane koji su nastupili bez Andreje Stevanovića, a u „Jezeru" u prvom međusobnom duelu slavili rezultatom 83:76.

Sudar Paunovića i Katića obeležio je start meča, u kojem su se ekipe smenjivale u vođstvu. Upravo bek Metalca je pored Draganovića i Sinoveca najzaslužniji za seriju poena i prvu osetniju prednost domaćih u finišu četvrtine, 20:12.

Ipak, od tog momenta Valjevci gotovo sedam minuta nisu uspeli da poentiraju što je protivnik na krilima Katića i Popovića kaznio serijom 11:0.  Niz promašaja sa obe strane obeležio je drugu četvrtinu u kojoj su puleni Vladimira Đokića i pored svega poenima Mehića u finišu stigli do 36:31.

Šumadinci su bili bolji rival u drugom poluvremenu i zonskom odbranom u potpunosti zbunili rivala, a poenima nezaustavljivog Katića stigli do novog poravnanja, 51:51. Ipak, kada je bilo teško odgovoronost su preuzeli Sinovec i roviti Slobodan Jovanović omogućivši šutevima sa distance prednost koja je u nekoliko navrata iznosila i pet poena.

U finišu susreta svesni da mogu dođi i do više od „plus sedam" koliko su poraženi u Kragujevcu domaći su zaigrali agresivnu odbranu, a mirna ruka Draganovića i poeni Paunovića posle prodora obezbedili su trijumf zlata vredan u borbi za opstanak.

Najefikasniji u pobedničkoj ekipi bili su Paunović sa 18 i Stefan Sinovec koji je pored 15 poena dodao pet skokova i šest asistencija. Na drugoj strani Raško Katić i Matija Popović upisali su dabl – dabl učinak, prvi je pored 25 poena imao i 10 uhvaćenih lopti, a drugi 11 poena i isto toliko skokova.

Trener gostiju Ivica Vukotić čestitao je protivniku na zasluženom trijumfu dodavši da je od vojih pulena očekivao iscrpljenost nakon meča protiv OKK Beograda.

- Ekipa Metalca je ekipa koja igra agresivno, što nama ne odgovara. I pored toga što smo imali skakačku prednost i izveli 18 slobodnih bacanja više nismo uspeli da pariramo mladom timu koji je zasluženo slavio. Izostanak Stevanovića, koji nam je itekako falio, nije opravdanje, a ovu utakmicu smo imali priliku da rešimo ranije. Očekuje nas utakmica protiv Pirota, izuzetno važna za nas u kojoj ćemo tražiti novu devetu pobedu.

Sa druge Vladimir Đokić pohvalio je partiju Amara Mehića, koji je kako je istakao uspeo da parira Rašku Katiću.

- Čestitam igračima i hvala svima koji su večeras bili uz nas, teško je igrati u ovom ritmu, opstanak je izuzetno bitan za budućnost kluba. Imamo želju, ali nam nedostaje iskustva. Slobodan Jovanović je i pored povrede zadobijene sinoć na treningu uspeo da odigra dobro i ne verujem da će biti u sastavu u Pančevu. Izvor KK Metalac #KLSRB