12.02.2021.
Laka pobeda Slobode

Sloboda je došla do desete ovosezonske pobede lakše nego što se očekivalo. Kolubara je dostojan otpor pružala samo u prvoj četvrtini, ostatak meča Sloboda je bila dominantna. Rezultat oslikava odnos snaga na terenu 92:67 (20:20, 47:35, 75:49, 92:67).

Iskusna ekipa Kolubare startovala je dobro u prvih deset minuta, imala čak i prednost od 7 poena razlike, ali brzo je došlo do preokreta. Odlični Ilkić svojim prodorima unosio je pometnju u redovima protivnika, Tadić je zasipao trojkama koš Lazarevčana, već na poluvremenu Sloboda je imala +12.

Drugo poluvreme bila je rutina za izabranike Olivera Popovića koji je u finišu dao šansu Slobodinim junošama Tejiću, Aksentijeviću i Matoviću. Blistali su plejmejkeri Slobode, Tadić je za tri poena šutirao fantastičnih 4/5 i nanizao 16 poena, Ilkić je dodao 14, Stepanović 12, dok su zapažene role pružili Pažin i Čvorović. Kod gostiju bolji od ostalih bili su Đorđević i Vitković sa po 14 poena.

Slobodu već u ponedeljak očekuje gostovanje u Pančevu, protivnik je ekipa Tamiša. Izvor KK Sloboda #KLSRB