07.02.2021.
Jovanović doneo trijumf

Кošarkaši Metalca savladali su nakon velike borbe lazarevačku Кolubaru rezultatom 66:63 (21:17, 14:22, 12:12, 19:12) u duelu 20. kola Кošarkaške lige Srbije. Puleni Vladimria Đokića su u tvrdom meču uspeli da u neizvesnoj završnici nadigraju rivala i dođu do sedmog trijumfa, izuzetno važnog u borbi za opstanak u КLS-u.

Velika borba na oba kraja parketa mogla se naslutiti od starta, i jedni i drugi bili su raspoloženi u napadu, a prednjačili su Paunović i iskusni kapiten gostiju Simić. Ulazak u igru centra gostiju Čojbašića doneo je prednost ekipi Кolubare, koja je i pored manjeg doprinosa nosilaca igre uspevala da drži priključak.

Seriju promašaja saigrača van linije 6,75 u finišu druge četvrtine prekinuo je Stefanović, a nakon zakucavanja istog igrača činilo se da će domaći sa prednošću na veliki odmor. Ipak, ofanzivni skokovi Lazarevčana doneli su im seriju 9:0 za konačnih 39:35 na velikom odmoru.

Rovovsku bitku gledali smo i u nastavku, nisu ni jedni ni drugi imali adekvatna rešenja u napadu, a činilo se da su gosti bliži trijumfu. U bitnim momentima za domaće odgovornost je preuzeo Draganović, najpre polaganjem u finišu treće deonice, a zatim i trojkom na startu poslednjeg kvartala.

Iako su u nekoliko navrata u finišu Valjevci imali i četiri poena viška, do tada neprimetni Đorćević pronalazio je odgovor produživši neizvesnot. Prava drama usledila je poslednja dva minuta, put do koša pronalazio je Slobodan Jovanović, a i pored polovičnog učinka sa linije slobodnih bacanja njegova ukradena lopta Žadu donela je veliko slavlje u „Hali sportova".

Najefikasniji u pobedničkom timu bili su Slobodan Jovanović sa 16 i Zoran Paunović koji je meč završio sa 14 poena. U redovima Lazarevčana kapiten Nikola Simić je ubacio 18, dok je Miloš Čojbašić dodao 11 koševa.

Trener gostiju Marko Dimitrijević nije bio srećan nakon još jednog poraza svog tima u neizvesnoj završnici.

Videlo ste i sami, mi smo već mesec dana na osam pobeda i kao da je neka magija bačena na ovu ekipu. Momcima nemam šta da zamerim, borili su se do kraja baš kao i domaćin, koji je znao da mu ovaj meč znači život u borbi za opstanak. Mišljenja sam da su presudile naše tehničke greške odnosno izgubljene lopte, kao i deset promašenih slobodnih bacanja, što je mnogo na meč sa ovakvim rezultatom.

Sa druge strane Vladimir Đokić je ovu pobedu posvetio Vladimiru Radomiroviću, igraču koji se na samom startu susreta povredio.

Zaista veliki peh za nas, momci su odreagovali kao pravi profesionalci i slavili smo uz mnogo sreće. Bili smo pametniji u istoj situaciji u kojoj smo se našli kao pre sedam dana i kao ekipa rastemo kroz utakmice. Кolubara je odličan tim, predvođen mojim prijateljem Dimitrijevićem i želim im sreću u nastavku sezone. Istina je da su imali znatno više skokova od nas, iskustvom su kažnjavali našu agresivnu odbranu i drago mi je što smo trijumfovali Foto Sreten Pantelić. Izvor KK Metalac #KLSRB