31.01.2021.
VELIKA POBEDA U TRILER ZAVRŠNICI

U 19.kolu KLS, nakon produžetka i triler završnice, Dunav je na svom parketu savladao Metalac rezultatom 82:81 (12:17, 13:20, 23:19, 26:18, 08:07).

Bila je ovo utakmica od velike važnosti za oba tima. U prvoj četvrtini viđen je mali broj poena a nešto bolji bili su gosti (12:17). Metalac je dominirao u drugoj deonici i serijom 16:1 pravi najveću prednost (15:33). Alasi se nisu predavali i do odmora uspevaju da smanje zaostak (25:37). Dunav ulazi bolje u drugo poluvreme i brzo hvata priključak. Sredinom treće četvrtine Banovčani zaostaju samo četiri poena (38:42) ali se ni gosti nisu predavali. Kontrolisao je Metalac rezultat i u poslednji period ušao sa +8 (48:56). Košarkaši Dunava pokazali su veliku borbenost i nisu se predavali do poslednje sekunde. Iako je svima u hali izgledalo da je utakmica rešena, u triler završnici regularnog dela i trojkom Dušana Majstorovića u poslednjoj sekundi, Dunav je izborio produžetak. Ništa manje uzbudljivo i dramatično nije bilo ni u dodatnih pet minuta. Dunav je bolje krenuo ali su gosti došli do prednosti trideset sekundi pre kraja (80:81). Poenima Dušana Juzbašića sa penala, Alasi dolaze do minimalne prednosti (82:81), Metalac ne koristi poslednji napad i bodovi ostaju Banovčanima.Dunav narednog vikenda gostuje u Pirotu a Metalac dočekuje Kolubaru. Izvor KK Dunav #KLSRB