VRŠAC – SLOGA 83:73 (20:19, 21:16, 23:16, 19:22)

Centar Milenijum, sudije: Nikolić, Strika, Pešić

VRŠAC: Simić 5 (5 sk, 5 as), Janjić 18 (4 sk), Dukić, Piterson 7, Majstorović, Gazibegović 6, Dimić 10 (6 sk), Živanović 8 (6 sk), Jeković 15 (6 sk), Nikolić 14 (4 as).

SLOGA: Petrović 5 (8 sk), Spasojević, Radić, Mirković 14 (6 sk), Šević, Čupković 16, Jeftić 4, Vujović 7, Tomašević 5, Savić 2, Samojlović 20.

Vrščani su nastavili niz pobeda savladavši borbene Kraljevčane u meču u kome su oba tima potvrdila dobru formu. Izabranici trenera Vlade Lučića dugo su lomili otpor gostiju, prva četvrtina bila je najuzbudljivi i najneizvesnija, rivali su se čak 11 puta smenjivali u vođstvu, a do prednosti na poluvremenu Vršac je stigao zahvaljujući dominaciji u skoku, pre svega ofanzivnom, i raznovrsnijom igrom u napadu. Domaći su pretili u reketu preko Pitersona, Jekovićem dalekometnim šutem spolja i lucidnim prodorima Dimića i Janjića. Udarne igre Kraljevčana u tom delu utakmice bili su Čupković i Samojlović. Dobar početak drugog poluvremena Vrščanima već nekoliko utakmica za redom donosi ključnu prednost na putu do pobede. Tako je bilo i ovog puta, treći period domaći su dobili najubedljivije, disciplinovanom i odgovornom odbranom došli su do efikasnih napadačkih rešenja posle brze tranzicije, a trojkama Jekovića i Živanovića i zakucavanjem Gazibegovića napravili seriju 11:0 i ostvarili najveće vođstvo do tada od 16 razlike (60:44). U poslednjoj četvrtini Kraljevčani su igrali borbeno i angažovano, razigrao se i kapiten Mirković, ali to je bilo dovoljno samo da se izbori častan poraz. Vrščani su rutinski meč priveli kraju i završnicu odigrali po taktu munjevitog Nikolića. B. Josimov Izvor KK Vršac #KLSRB