17.01.2021.
NAJBOLJE IZDANJE DUNAVA I VELIKA POBEDA

Košarkaši Dunava su u Staroj Pazovi u okviru 17.kola Košarkaške lige Srbije savladali Slobodu iz Užica rezultatom 101:83.

Banovčani su odlično otvorili utakmicu i već posle dva minuta igre imali dvocifrenu prednost (13:3). Dobra igra je nastavljena i u nastavku prve deonice, pa su Alasi na 3 minuta pre prvog odmora imali +22 (29:7), da bi četvrtina bila završena rezultatom 33:13.

Novom serijom je Dunav otvorio drugih deset minuta, ovog puta 5:0 (38:13), a razliku je održavao tokom cele četvrtine i na poluvreme otišao sa velikih 29 poena prednosti (58:29).

Spor početak drugog poluvremena više je odgovarao gostima, koji su sveli Dunav na svega 3 poena za četiri minuta igre (61:37). Nastavila je Sloboda sa izuzetno agresivnom odbranom i tako smanjila razliku na 17 poena zaostatka, pred odlučujućih deset minuta (71:54).

Iako su Užičani prišli na minus 15, dalje nisu mogli, Alasi su odbili sve nalete i mirno priveli meč kraju (101:83). Izvor KK Dunav #KLSRB