13.01.2021.
Vršac slavio u Užicu

Vršac je u neizvesnoj završnici odneo plen iz Užica i slavio rezultatom 81:84 (19:22, 39:44, 63:66, 81:84).

Krenuli su domaći silovito, već posle 5 minuta na semaforu je pisalo 8:1, ali nakon toga na scenu stupa odlični Džerom Peterson koji je dominirao pod košem, pa su gosti došli do preokreta već u prvoj četvrtini.

Sloboda je večeras bila neprepoznatljiva, sa čak 17 izgubljenih lopti i očajan procenat šuta sa linije slobodnih bacanja. Nekadašnji strateg Slobode Lučić vešto je koristio činjenicu da odlično poznaje igrače koje je do skoro trenirao. Iskusni gosti iz Banata preko raspoloženih Petersona (22 poena) i Dimića (17), vešto su držali prednost do samog kraja meča. Značajnu ulogu u pobedničkoj ekipi imali su i plejmejker Simić i kapiten Živanović.

U redovima domaćih bolji od ostalih bili Tadić i Ilkić. Slobodi ostaje da izvuče pouke iz ovog meča kako bi već u narednom kolu protiv Dunava uspela da dođe do novog trijumfa. Izvor KK Sloboda #KLSRB