VRŠAC- ZLATIBOR 88:81 (26:24, 22:14, 21:21, 19:22)

Centar Milenijum, sudije: Jevtović, Pešić, Hadžić

VRŠAC: Simić 11 (4 sk), Janjić 8, Dukić, Piterson 20 (15 sk), Nedeljković 7, Majstorović, Gazibegović 2, Dimić 9 (5 sk, 4 as), Živanović 14 (4 as), Jeković 3, Nikolić 14.

ZLATIBOR: Protić 14 (4 sk, 7 as), Ostojić, Kutlešić 14, Marjanović, Joksimović, Mitrović 12, Riznić 15 (4 sk), Vorkapić 5, Papić 4 (5 sk), Stanojević 11 (4 sk), Pavlović 6.

Vrščani su zasluženo došli do izuzetno važne pobede protiv odličnog Zlatibora i najavili izlazak iz rezultatske krize i beg sa dna tabele. Posle izjednačene borbe u uvodnoj četvrtini u drugoj su izabranici trenera Vladimira Lučića došli do ozbiljnije rezultstke prednosti, tandem Simić - Piterson bio je nerešiva enigma za goste u tim trenucima. Plejmejker Vršca Simić sa dve uzastopne trojke obezbedio je dvocifrenu prednost (36:26), dok je Piterson potpuno dominirao u skoku pod oba koša i već do poluvremena imao učinak od 11 poena i 9 skokova. Serijom 6:0 u 17. minutu Vršac je došao do prednosti od 15 poena (45:30), ali su gosti preko Stanojevića zaostatak smanjili zaostatak i zadržali nadu da mogu do preokreta. Početak drugog poluvremena bio je skoro identičan početku meča. Viđena je izjednačena borba u kojoj su Vrščani uspeli da sačuvaju dvocifrenu prednost. U poslednjih deset minuta desilo se nešto što se ne viđa često, Živanović je napravio dve svoje jedine lične greške, ali obe nesportske i morao je da napusti teren. Taj hendikep nije mnogo poremetio domaće jer su zahvljaujući izuzetno angažovanoj igri Nikolića i Pitersona zadržali kontrolu rezultata, a Jekovićeva trojka na tri minuta pre kraja za plus 13 (88:75) bila je jasan signal da se Vrščanima smeši pobeda. Gosti su do kraja zaigrali agresivnije u odbrani i koševima Kutlešića i Mitrovića uspeli da ublaže poraz. B. Josimov Izvor KK Vršac doo #KLSRB