21.12.2020.
Kolubara na krilima Simća do pobede

Kolubara na krilima Simća bolja od Vršca nakon produžetaka!!!

Ekipa Kolubare savladala je ekipu Vršca nakon produžetaka rezultatom 99 – 96 (21-23;22-24;26-21;21-22;9-6)

Košarkaši Vrsca su bolje usli u utakmicu i delovali dosta sigurnije od ekipe Kolubare,ali ekipa Kolubare nije dozvolila da gosti napreve osetniju raazliku, te na kraju prve četvrtine gositi odlaze sa minimalnom predošću od 2 poena.

U drugoj četvrtini košarkači Kolubare su pokušavali da preokrenu rezultat, ali Vrščani su dobro čuvali prenost i na poluvreme odlaze sa 4 poena prednosti.

U trećoj četvrtini, Kolubara uspeva da preokrene rezultat, pre svega predvođena fantastičnim kapitenom Simićem, koji je postigao 18 od 26 poena Kolubare u trećoj četvrtini, te Kolubara preuzima prednost od 68:68.

Četvrtina četvrtina donela je prednost gostima, i delovalo je kao da će Vrščani odneti bodove iz Mionice. Ipak, domaćini su uspeli da se u samoj završnici meča vrate i da naprave prenost koja je garantovala sigurnu pobedu domačina.

Ipak, košarkaši Vršca su uspeli da slobodnim bacanjima i skokom u napadu i ponovnim slobodnim bacanjima izvore produžetak.

U produžecima, Kolubara sigurnija od gostiju iz Vršca, pre svega predvođena sigurnim Simićem.

KK Kolubara Lazarevac 2003: Simić 39 pts, Gašić 15 pts, Žad 12 pts, Đorđević 11 pts, Vuletić 9 pts, Vitković 9 pts, Šparović 4 pts

KK Vršac: Simić 17 pts,Dimić 17 pts,  Jeković 16 pts, Jajic 15 pts, Nikolić 15 pts, Gazibegović 9 pts, Nedeljković 7 pts Izvor  KK Kolubara Lazarevac 2003 #KLSRB