05.12.2020.
DUNAV UPISAO PETI TRIJUMF

Košarkaši Dunava su u Staroj Pazovi u okviru 12. kola Košarkaške lige Srbije savladali Slogu iz Kraljeva rezultatom 87:82.

Obe ekipe su bile rapoložene na samom startu meča, pa je posle samo tri minute igre na semaforu stajalo 7:8. Kovačević mini serijom 6:0 donosi prvu prednost svojoj ekip (13:8). Vrlo brzo su domaći podigli prednost na dvocifrenu (20:10) i do kraja četvrtine držali isti ritam (33:20). Ništa se nije promenilo ni u drugoj deonici, Dunav je održavao dvocifrenu prednost, da bi posle 15 minuta igre imali +14 (43:29). Gosti nikako nisu uspeli da se vrate u meč i na veliki odmor su otišli sa 16 poena minusa (53:37). Kraljevčani su odbili da se predaju i znatno agresivnijom odbranom na početku drugog poluvremena prvi put prišli na jednocifren zaostatak (55:49). Majstorović je serijom svojih poena vratio Alase na +15 (66:51) ali je Sloga do kraja četvrtine ponovo prišla na jednocifren zaostatak (69:63). Konstantno je Dunav u prvom delu poslednje deonice održavao razliku između 8 i 12 poena, ali su gosti sa dve vezane trojke prišli na samo minus 3 (83:80). Kovačević je posle ofanzivnog skoka poentirao za 87:80 i stavio tačku na meč (87:82).

Plavo-beli su zabeležili peti trijumf u takmičenju, dok je Sloga upisala osmi poraz i tako sebi dodatno zakomplikovala situaciju oko opstanka. Izvor KK Dunav