05.12.2020.
Valjevcima triler

Кošarkaši Metalca savladali su nakon dva produžetka aleksinački Napredak rezultatom 100:97 u duelu 12. kola Кošarkake lige Srbije. Valjevci su nakon pauze duže od mesec dana uspeli da nakon prave drame bez startnog beka Slobodana Jovanovića dođu do trećeg trijumfa u ovogodišnjem prvenstvu.

Iako oslabljeni neigranjem Veljkovića i Кaralića gosti su od starta bili bolji rival zahvaljujući raspoloženom Duvnjaku. Iskusni košarkaš je sa 11 poena bio najzaslužniji za startno vođstvo, 15:4. Na drugoj strani mučili su se Valjevci u napadu, a tandem Paunović – Glišić sprečio je protivnika da se ozbiljnije odlepi.

Ulaskom mladog novajlije Bajića domaći su zaigrali agresivnije u odbrani, a poenima nakon ofanzivnih skokova u finišu uspeli da dođu do priključka. U prvih 20 minuta iz 12 pokušaja domaćih samo je Radomirović pogodio za tri poena, dok su na drugoj strani najpre Simeunović uz zvuk sirene prve, a zatim i Raičević iz velike daljine na kraju druge četvrtine doneli rezultatsku prevagu na velikom odmoru.

Domaći su u jednom momentu stigli do poravnanja, ali je novi ulazak u igru nosioca igre uticao da Napredak ponovo stigne do dvocifrene prednost, 58:47. Puleni Vladimira Đokića do kraja duela pokušavali su da dođu do preokreta i predvođeni Bajićem, Paunovićem i Glišićem stigli do priključka i poravnanja, odnosno dodatnih pet minuta.

U regularnom delu priliku da donese svom timu trijumf u poslednjoj sekundi propustio je Paunović šutem sa poludistance, dok je tri dessetinke pre kraja drugog produžetka Stanković bio polovično precizan sa linije slobodnih bacanja za nastavak drame.

Rezultat drugog produžetka 6:3 dovoljno govori o umoru i jednih i drugih, a poene vredne pobede doneli su Paunović i Đuković nakon asistencije Draganovića.

Najefikasniji u pobedničkom timu bili su Zoran Paunović sa 22 poena i šest skokova, Miloš Glišić je pored 18 koševa imao i devet uhvaćenih lopti, dok je na drugoj strani Uroš Duvnjak meč završio sa 23, a Slaviša Bogavac 18 poena i sedam uhvaćenih lopti.

Trener gostiju Nebojša Raičević je nakon meča izjavio:

Кada treba da završimo utakmicu na najnormalniji način kao iskusna ekipa, pravimo početničke greške. Čestitam Metalcu na zasluženom trijumfu i činjenici da su se nakon mesec dana ponovo našli u sali i uspeli da slave.

Sa druge strane Vladimir Đokić je nakon duela pohvalio igrače na borbenosti koju su pokazali i pored svih problema:

Izvinjavam se svima zbog isključenja u finišu, nema opravdanja za onakvo ponašanje. Prezadovoljan sam načinom na koji je moja ekipa reagovala, svi znate kroz šta smo prošli i zaista je ovo herojska pobeda. Bajiću je ovo bila praktično prva seniorska utakmica i od njega i Draganovića mnogo očekujem u budućnosti. Izvor KK Metalac