30.11.2020.
VOJVODINI FINIŠ I POBEDA U KRALJEVU

SLOGA- VOJVODINA  81:96 (22:24,26:18,21:31,12:23)

U    utakmici 11 kola  KLS  novosadjani su sigurnom igrom u drugom poluvremenu  zabeležili pobedu  u Kraljevu.

Sloga je utakmicu počela veoma dobro,trojkama Radića i Čupkovića uz još dva poena Radića posle dva minuta vodila je sa 8:2 i brzo voćstvo od 12:4 i čuvala prednost sve do 90 sekundi pre kraja četvrtine ,ali su novosađani u finišu  prvi put prešli u vođstvo 22:24.U drugoj četvrtini gledali smo rezultatsku klackalicu da bi Sloga dobrom odbranom i sigurnim poenima Vujadinovića povela sa 37:32 u 16 minutu.Nalete novosadjana Sloga je uspevala da zaustavi  i stekla značajnu prednost 42.32.Brzo je Sloga prokockala  prednost  te su Beslać i Bjelica serijom 10:1  ugrozili voćstvo domaćina.Ipak plej Sloge Filip Samojlović je sa  pet vezanih poena, trojka sa zvukom sirene sačuvao Slogi prednost na poluvremenu od 48:42.Osetilo se već sredinom  treće deonice da gosti  preuzimaju kontrolu utakmice  i sve sigurnijom  igrom  tri minutan pre kraja  dolaze u  voćstvo 88:77. Bilo je jasno da Sloga nema snage  da se rezultatski vrati u meč pa je lider zasluženo upisao novu pobedu 81:96.

Miroslav(Muta) Nikolić: Sloga je prvo poluvreme odigrala  fantastično.Kraljevčani su šutirarali trojke 10:8.U drugom poluvremenu su izgubili svežinu i nisu mogli da izdrže ritam koji  smo im nametnuli .Pobedili smo sa 15 razlike ali tako nije bilo na terenu i utakmica je bila na par poena razlike.Dobro smo pripremljeni, igramo dobro i neće biti problema da budemo u prve tri ekipe na kraju prvenstva.

Zoran Petrrović KK Sloga: Vojvodina je zasluženo pobedila,lioder je u KLS karavanu sada smo videli i zašto.Odigrali smo veoma dobro prvo poluvreme.Nažalost u nastavku smo pali, malo je igrača u rotaciji,nije bilo svežine,a kada smo ostali bez Kostića nismo imali igrača koji može da probije odbranu Vojvodine.Pokušaćemo da ovaj poraz,drugi kod kuće vratimo  pobedom na nekom gostovanju. Izvor KK Sloga