26.11.2020.
Alasi posle uzbudljive završnice do pobede

Alasi posle uzbudljive završnice do pobede nad Kragujevčanima

Košarkaši Dunava iz Starih Banovaca su u okviru 10. kola Košarkaške lige Srbije na domaćem parketu savladali Radnički 98:90

Radnički je bolje otvorio meč pa je posle samo dva minuta na semaforu stajalo 8:2 za goste. Dunav se odličnom odbranom brzo vratio u utakmicu i stigao do preokreta(16:10). Kragujevčani nisu dozvolili da se Alasi ozbiljnije odlepe, pa se do kraja perioda igralo dosta ujednačeno (27:29).

U istom ritmu je nastavljeno i u drugoj četvrtini da bi Grković trojkom vratio svoju ekipu na plus 6(39:33). Ponovo je Raško Katić uspeo da sa par sjajnih poteza vrati svoju ekipu u meč(41:40). Do kraja prvih dvadeset minuta smo imali priliku da gledamo šou fenomenalnog Marka Grkovića, koji je predvodio Dunav do ponovnog vođstva od šest poena(52:46).

Samo minut igre je trebao gostima da se ponovo vrate u meč(52:52). Od kako su došli do izjednačenja ni jedna ekipa nije uspela da se odlepi, igralo se koš za koš pa je Radnički u odlučujućih deset minuta ušao sa poenom prednosti(70:71).

Alasi su odličnom odbranom ostavili Kragujevčane bez poena u prva dva minuta poslednje četvrtine, što im je ponovo donelo šest poena viška(77:71). Dunav je limitirao goste na samo 4 poena(3 sa penala) u 5 minuta i prvi put uspeo da se odlepi na dvocifrenu razliku(85:75). Posle tajmauta Radnički prepolovljava razliku(85:80), ali dalje od toga nisu mogli.(98:90)

Dunav je trenutno na skoru od 4 pobede i 6 neuspeha, dok Kragujevčani imaju pobedu više. Izvor KK Dunav