25.11.2020.
OKK Beograd poražen u duelu sa Novim Pazarom

OKK Beograd poražen u duelu sa gostima iz Novog Pazara

Košarkaši OKK Beograda su večeras na svom parketu pretrpeli šesti poraz u sezoni 2020/21. Plavo-beli su dočekali ekipu Novog Pazara koja je slavila rezultatom 74:81 (14-20, 17-16, 22:25, 21-20).

Večeras je u susretu 10. kola Košarkaške lige Srbije ekipa OKK Beograda u hali Mega Factory odmerila snage sa ekipom Novog Pazara i pretrpela šesti ovosezonski poraz. Gosti su dobro otvorili utakmicu i prvu četvrtinu završili sa šest poena prednosti. Nakon tog perioda igre plavo-beli su bili ravnopravan rival, u trećoj četvrtini stigli su i do vođstva, a do samog kraja imali su aktivan rezultat. Presudna je bila završnica četvrte četvrtine u kojoj su gosti uspešno odbili nekoliko naleta košarkaša OKK Beograda i na kraju stigli do važne pobede. Najbolji u redovima domaćina bili su Mladen Vujić (19p, 5sk, 1as, 1uk), Nikola Đurišić (15p, 1sk, 2as, 3uk), Mihailo Mušikić (12p, 8sk, 2as), Mateja Todorić (8p, 4sk, 7as, 3uk) i Marko Stojadinović (5p, 5sk, 3as, 2uk, 1blk), dok su se u redovima Novog Pazara istakli Stefan Adžić (23p, 4sk, 1as, 1blk), Marko Ilić (17p, 8sk, 5as, 1uk, 2blk), Nedžad Muratović (13p, 12sk, 4as), Simeon Katrell Carter (8p, 4sk, 2as, 4uk, 4blk) i Kyran Jordan Mc Clure (8p, 2s, 10as, 1uk).   U narednoj rundi takmičenja koja je na programu predstojećeg vikenda ekipa OKK Beograda će u Aleksincu biti gost ekipe Napretka. Izvor OKK Beograd