14.11.2020.
SJAJNI DUNAV UBEDLJIV PROTIV KOLUBARE

DUNAV - KOLUBARA 99:85

Košarkaši Dunava iz Starih Banovaca su u okviru 8.kola Košarkaške lige Srbije na svom terenu ubedljivo savladali Kolubaru rezultatom 99:85 i tako zabeležili treći trijumf u takmičenju.

Rapoloženo su obe ekipe ušle u meč, pa je na semaforu posle samo 3 minuta igre stajalo 11:10 za domaćina. Alasi su zategli odbranu i dobrim trčanjem došli do plus devet (21:12), posle svega 7 minuta. Igrao je Dunav sjajno u napadu ali su se gosti održavali u igri ofanzivnim skokovima, pa je rezultat posle prvog perioda iznosio 31:25 za domaćina. Plavo-beli nisu poentirali prvih tri minuta druge četvrtine, pa su Lazarevčani stigli do potpunog preokreta (31:32). Već sredinom perioda je Dunav ponovo vratio vođstvo na svoju stranu, a u prvom planu se isticala dobra odbrana (41:35). Majstorović je svojom odličnom rolom odveo domaćina na do tada maksimalnih plus 15 pred drugih dvadeset minuta (56:41).

Nastavili su Alasi sa odličnom igrom i u drugom polvremenu i brzo došli do plus 19 (64:55). Kolubara nikako nije uspevala potpuno da se vrati u meč ali su pred odlučujućih deset minuta smanjili zaostatak na 12 poena (76:64). Ponovo su igrači Dunava čvrstom igrom otvorili četvrtinu, veoma brzo došli do prednosti od 17 poena i tako otklonili pitanje pobedika. Do kraja meča gosti su samo uspeli da ublaže poraz (99:85) Izvor KK Dunav