07.11.2020.
SLOBODA U FINIŠU BOLJA OD SLOGE U KRALJEVU

SLOBODA U FINIŠU  BOLJA OD SLOGE U KRALJEVU

Sloga – Sloboda  67:73(20:15,20:14,17:19,10:25)

U utakmicu  sedmog kola KLS  ekipa Sloge sa dve pobede i gosti iz Užica sa jednom pobedom  počeli su utakmicu sa velikom nadom u nove neophodne bodove.

Sloga je odlično počela susret sa dve vezane trojke Radića i Čupkovića ali je Sloboda brzo uzvratila dobrom odbranom i brzim kontranapadima (8:9).Igralo se koš za koš a ovaj period igre obeležio je Miroslav Radić (Sloga) sa tri trojke bez promašaja pa su kraljevčani posle deset  minuta imali pet poena prednosti (20:15)Početak druge četvrtine doneo je nekoliko lepih akcija domaćih preko Kostića,ali su Užičani uspeli da uzvrate i nedozvole domaćinu da ostvari veću rezultatsku prednost.U finišu ovog dela meča razigrao se Bane Vujadinović sa nekoliko dobrih prodora i koševa  doneli su Slogi prvu dvocifrenu prednost (37:27).Do poluvremena Sloga je uvećala prednost (40:29).Do kraja treće četvrtine igralo se  koš za koš pa Sloga zadržava voćstvo i rezultat 57:48.pred odlučujući nastavak utakmice.

Serijom 6:0 gosi su sjajno počeli četvrtu četvrtinu a Sloga čitavih tri minuta nije uspela da pogodi koš.Sloboda sjajno koristi  loš  tajming domaćih pa trojkama Stepanovićai Nikolića  prelazi u vođstvo 65:62 u 37 minutu.Sloga se  mučila u napadu ,pa je ekipa Slobode minut pre kraja imala prednost od devet poena.Vujadinović i Kostić iz ekipe Sloge uspeli su da smanje voćstvo na četiri poena zaostatka ali se ispostavilo da je razlika nedostižna pa  važni bodovi  odlaze  zasluženo ekipi Slobode.

Sloga:Kostić 7,Petrović,Spasojević,Radić 16,Mirković 6,Šević, Čupković 12,Vujović,Tomašević,Kone 6,Vujadinović 12,Samojlović 8.

Sloboda:Tejić,Marjanović,Simić 9, ILKIĆ 2,Ćubić,Stepanović 12,Tadić 6,Nikolić 15,Ilić 3,Džems Ričards 2, VOJINOVIĆ 10,Pažin 14. Izvor KK Sloga