VRŠAC – MLADOST 73:84 (17:21, 18:18, 20:22, 18:23)

Centar Milenijum, sudije: Jovčić, Vesković, Sedlar

VRŠAC: Simić 9 (4 sk, 10 as), Dukić, Peterson (24 (14 sk), Nedeljković, Dženkins 3, Majstorović, Gazibegović 5, Dimić 19 (7 sk), Živanović 4, Jeković 9.

MLADOST: Radović, Mičel 17 (4 as), Dreksel 25 (8 sk), Milenković, Igbanu 8 (8 sk), Gambo 20 (11 sk), Prlja 2, Sar, Živojinović, Barna 4, Jakovljević, Mitrović 8.

Zemunska Mladost potvrdila je ulogu favorita u Centru Milenijum i u poslednjih pet minuta utakmice uspela da slomi otpor borbenih Vrščana. Nova energija u timu Vršca posle promene trenera videla se od prve sekunde. Uprkos lošem šutu (29 odsto iz igre), slabijem skoku od rivala i čak deset promašenih slobodnih bacanja, na poluvremenu su zaostajali samo četiri poena (35:39). Udarna igla Zemunaca bio je nezadrživi Dreksel, čiji je raznovrsni repertoar, posebno skok šut u prvom poluvremenu (7/8) najviše doprineo rezultatskoj prednosti gostiju. Uz njega odlično je igrao i visoki Gambo. Vrščani su odgovorili preko raspoloženog Petersona i Dimića koji je konačno pružio igru na nivou svog renomea. Serijom 5:0, Vršac je u finišu prvog poluvremena smanjio zaostatak na 4 razlike (26:30) i najavio veliku borbu u nastavku.

U trećoj četvrtini viđeno je najboljih i najneizvesnijih deset minuta na meču. Vršac je trojkom Simića prišao na poen zaostatka (38:39), a nešto kasnije, koševima Jekovića, Petersona i Dimića, stigao do potpunog rezultatskog preokreta i vođstva (44:41). Ipak, energije da u tom ritmu izdrže do kraja u skraćenoj rotaciji Vrščani nisu imali. Mladost je uzvratila preko razigranog Mičela, Dreksela, Mitrovića i Gamboa, ponovo preuzela rezultatsku kontrolu u trećem periodu, a poslednjih šest minuta na meču odigrala u visokom ritmu i zasluženo slavila. B. J.Photo Miloš Živković Izvor KK Vršac