26.10.2020.
SLOGA PREOKRETOM DO POBEDE

U 5  kolu KLS  ekipa Sloge  i aleksinačkog Napredka odigrali  su veoma neizvesnu utakmicu  u kojoj  je Sloga  velikim  preokretom u drugom poluvremenu  zabeležila drugu pobedu  83:76(9:26,21:13,28:20,25:17).

Gosti iz Aleksinca  u prvoj deonici   efikasnom  i  izvanrednom igrom

Đorđa Simeunovića i Slaviše Bogavca ostvarili su neočekivano  vođstvo

(24:2),   prvenstveno neefikasnom  igrom domaće ekipe.Probuđena Sloga već u drugoj četvrtini  popravila je svoju efikasnost  i do poluvremena svela voćstvo gostiju na pristojnih (30:39).

Drugo poluvreme, druga slika, iskusni kapiten Sloge Uroš Mirković, razigrani plej  Filip Manojlović i borbeni Bane Vujadinović  uspeli su da stignu vođstvo Napredka  pa je slobodnim bacanjima Mirkovića u  26 minutu Sloga  prvi put  došla u vođstvo (49:48).Do  kraja četvrtine igralo se koš za koš jer Sloga nije imala rešenje za Simeunovića  koji je sam održavao  ekipu gostiju u igri.Sa dve trojke na početku četvrte deonice Tomaševića i Samojlovića Sloga održava minimalno voćstvo  da  bi  odličnom  rolom mladog Tomaševića  i kapitena Mirkovića  uz dobru igru Samojlovića i Vujadinovića Sloga zabeležila drugu pobedu protiv  veoma dobre ekipe iz Aleksinca.

Sloga:Nikola Kostić  10,Bogdan Petrović,Miloš Stojanović 2,Miroslav Radić 8,Uroš Mirković  cap.19 (4 as.)Nemanja Šević,Slaven Čupković 2,Luka Tomašević 11(trojke 3/3),Schnider Herard,Kone Sidiki,Bane Vujadinović 12,Filip Samojlović 19(as.5) Izvor foto i tekst KK Sloga.