25.10.2020.
KOMŠIJSKI DERBI PRIPAO KOLUBARI

KK KOLUBARA LAZAREVAC 2003 - KK METALAC VALJEVO 77-70  (19-15   14-22  23-18  21 -15)  U petom kolu KLS u Lazarevcu,odigran je pravi komšijski derbi između ekipa Kolubare i Metalca. Rezultat utakmice : Kolubara Lazarevac 2003 77 – 70 Metalac Valjevo (19-15  14-22  23-18  21 -15)

U utakmici koja je imala veliku važnost za obe ekipe, ekipa Kolubare je bolje ušla u meč, ostvarivši vodstvo tokom prve četvrtine. Imali su gosti iz Valjeva promašenih otvorenih šuteva tokom prve četvrtine, ali domaćin nije uspeo da napravi osetniju prednost. Ipak, Kolubara završava prvu četvrtinu sa prednošću od četiri poena. Tokom druge četvrtine gosti drže priključak, ali i preokreću rezultat u svoju korist, i u tim trenucima su delovali mnogo sigurnije od domaćina. Na kraju prvog poluvremena, 33 – 37 u korist Metalca.

U drugom poluvremenu, Kolubara pre svega dobrom odbranom uspeva da vrati prednost, ali Metalac nije dozvoljavao da domaćin napravi osetniju prednost, pa se utakmica bližila neizvesnoj završnici.

U četvrtoj četvrtini Kolubara uspeva da napravi prednost koju je sigurno zadržala do kraja meča. Predvodjena sjajnim Vukom Đorđevićem,koji je tokom celog meča predvodio ekipu, odličnim  Vuletićem,kao i Vitkovićem čije su dve vezane trojke stavile tačku na komšijski derbi, Kolubara nije dozvolila iznenađenje na svom terenu. Moramo napomenuti da je Kolubara na ovom meču bila oslabljena neigranjem bitne karike u timu, kapitena Nikole Simića, ali momci u zelenom su bili na visini zadatka.

KK Kolubara  : Đorđević 24 pts, Vitković 17 pts, Vuletić 17 pts, Gašić 9 pts, Šparović 3 pts, S. Sinđelić 3 pts, Žad 3 pts, Marković 1 pt

KK Metalac: Jovanović 19pts, Stefanović 15 pts, Pašajlić 14 pts, Draganović 9 pts, Đuković 7 pts, Đokić 6 pts, Glišić 4 pts, Radomirović 3 pts, Paunović 2 pts.

Izvor: KK Kolubara Lazarevac 2003