24.10.2020.
BANOVČANI UBEDLJIVI PROTIV ISKUSNOG PIROTA

DUNAV - PIROT 86:72

Košarkaši Dunava iz Starih Banovaca su u okviru 5. kola Košarkaške lige Srbije ubedljivo savladali ekipu Pirota rezultatom 86:72. Dunav je se ovim trijumfom izjednačio sa gostujućom ekipom, posle pet odigranih kola obe ekipe imaju skor od dve pobede i tri poraza.

Posle izjednačene igre u prvih pet minuta domaćin je dobrom odbranom i lakim poenima u kontri došao do prve prednosti na meču. U istom ritmu su Alasi nastavili do kraja prve četvrtine pa je na semaforu stajalo 16:12 za domaćina. Dunav je nastavio da igra izuzetno čvrsto i u drugoj deonici što im je donelo prvu dvocifrenu prednost nakon 17 minuta igre(33:22). Ništa se nije promenilo ni u poslednjem delu prvog poluvremena pa je domaća ekipa na veliki odmor otišla sa jedanaest poena prednosti(35:24). Gosti su odbili da se predaju i već su na startu drugih dvadeset minuta smanjili na samo pet razlike(37:32). Trener Dunava je pravovremenim tajmautom trgao svoju ekipu koja je dobrom odbranom ponovo došla na dvocifrenu prednost(48:36). Pirot do kraja trećeg perioda nije uspeo da se vrati u meč, pa su Plavo-beli pred poslednjih 10 minuta imali sedam poena prednosti(55:48). "spuštali gard" konstantno su igrali izuzetnu odbranu i sa novim presečenim loptama došli do prednosti od šesnaest poena(77-61) i tako sebi omogućili da opušetno privedu meč kraju(86-72). Izvor KK Dunav