VRŠAC – NOVI PAZAR 74:76 (14:15, 18:22, 16:16, 26:23)

Vršac, Centar Milenijum, sudije: Jevtović, Miloradović, Pešić

VRŠAC: Simić 7 (7 sk, 10 as), Dukić, Nedeljković 6 (4 ukr), Dženkins 4, Majstrović, Gazibegović 13 (12 sk), Savović, Dimić 5, Živanović 22 (7 sk), Jeković 17.

NOVI PAZAR: Đulović, Ilić 14, Numanović 12 (4 sk), Meklur 3, Islamović 1, Muratović 13, Tabet, Kulundžić, Karter 10, Adžić, Nešović 23 (4 sk, 5 as), Mikavica.

Vrščani i Pazarci odigrali su izuzetno uzbudljiv meč sa triler završnicom u kojem je odlučivala jedna lopta a sportska sreća se ovog puta osmehnula gostima. Podatak da su se ekipe čak 35 puta smenjivale u vođstvu i da je rezultat 12 puta bio izjednačen dovoljno govori u prilog neizvesnosti do poslednjeg sekunda.

Vrščani su do prve ozbiljnije prednosti u prvom poluvremenu došli posle serije od 7 uzastopnih poena koju je Jeković završio koševima iz slobodnih bacanja za vođstvo 24:18. Pazarci su uzvratili sa serijom 6:0 za izjednačenje, a u finišu prvog poluvremena došli su i do rezultatske prednosti (37:32). Vršac je u poslednja četiri minuta postigao samo jedan koš, a gosti nanizali 11 poena.

U drugom poluvremenu Novi Pazar je imao rezultatsku prednost tokom najvećeg dela treće četvrtine, ali ne veću od pet poena (41:36), dok su Vrščani u poslednjem periodu uspeli potpuno da uspostve rezultatsku ravnotežu. Na 6 i po minuta pre kraja pri minimalnom vođstvu Novog Pazara (57:56), sudija Miloradović dosudio je petu ličnu grešku Jekoviću, što je izazvalo buru negodovanja Vršačana koji su tražili da bude dosuđena lična u napadu Nešoviću. Miloradović je tada dosudio tehničku klupi Vršca, potom i isključujuću direktoru Aci Grujinu, a Pazarci su izveli pet uzastopnih slobodnih bacanja  i poveli su sa 56:51. U sledećem napadu Numanović je ubacio trojku za, činilo se nedostižnih 8 razlike (64:56), međutim, tada je Živanović imao svoj šou, vezao je 6 uzastopnih poena posle prodora koji su bili prava majstorija i Vršac je prišao na minus dva (62:64). Gosti su ostali bez napadačke ideje, Vršac je došao do vođstva sa dva dalekometna hica, do tada potpuno neprimetnog, Nedeljkovića (71:69). Usledila je rezultatska klackalica, svoj pretposlednji napad Vrščani su realizovali preko Gazibegovića za minimalnu prednost (74:73), usledio je odgovor Nešovića, poentirao je uz faul, ubacio bacanje za vođstvo 76:74. Vršac je u poslednjem napadu stvorio poziciju za čist šut Živanovića za pobedu, ali je lopta završila na obruču. B. Josimov Izvor KK Vršac