18.10.2020.
Poraz OKK Beograda u duelu sa gostujućom Kolubarom

Košarkaši OKK Beograda su danas na svom parketu pretrpeli treći ovosezonski poraz. Gostujuća ekipa Kolubare je slavila rezultatom 75:81 (19-16, 25-19, 15-27, 16-19).

Danas je u okviru 4.kola Košarkaške lige Srbije ekipa OKK Beograda u hali Mega Factory odmerila snage sa ekipom KK Kolubara LA 2003 i pretrpela poraz. Domaći tim je dobro otvorio utakmicu i nakon dve odigrane četvrtine imao devet poena prednosti. Međutim, usledile su odlične dve četvrtine Lazarevčana koji su uspeli da preokrenu rezultat i sačuvaju prenost do samog kraja utakmice.

Najbolji u redovima domaćina bili su Marko Brekić (15p, 4sk), Marko Stojadinović (12p, 3sk), Nikola Đurišić (12p, 3sk, 3as), Mateja Todorić (9p, 3sk, 5as), Mihailo Mušikić (9p, 4sk, 2uk) i Marko Boltić (7p, 5sk, 3as), dok su se u redovima gostiju istakli Aleksandar Vuletić (20p, 9sk, 3as), Nikola Simić (18p, 3as, 3uk), Vuk Đorđević (11p, 3sk, 3as), Petar Šparović (9p, 6sk, 7as, 3uk) i Mladen Vitković (9p, 9sk, 5as, 2uk).

U narednoj rundi takmičenja koja je na programu idućeg vikenda ekipa OKK Beograda će biti gost ekipe Zlatibora. Izvor OKK Beograd