12.10.2020.
PRVI USPEH SLOGE U KRALJEVU

Kraljevo Nova hala  sportova 3 kolo  KLS SLOGA- VRŠAC  85:83 (16:18,20:17,28:23,21:25)

Košarkaši  Sloge  posle dve  takmičarske sezone i povratka u KLS  odigrali su prvu utakmicu na svom terenu nažalost bez gledalaca.

Imperativ pobede posle dva poraza na startu u Pančevu i Beogradu  na samom početku utakmice  kao da je dodatno opteretio domaće košarkaše pa su iskusni gosti iz Vršca poveli   sa 7:0  posle neverovatnih promašaja igrača Sloge. Ipak do kraja poluvremena zaigrala je Sloga sigurnije i poluvreme rešila u svoju korist (36:35). U nastavku  susreta  domaći košarkaši  zaigrali su znatno efikasnije i bili u stalnom voćstvu u jednom trenutku i dvocifrenim rezultatom.Ekipa Vršca

n ije se predavala, predvođena sjajnim realizatorima ,tandem Dimić (27p),Simić(25 p) bili su narešiva enigma za domaćina .

Dva i po minuta pre kraja rezultat (77:77)  a Simić i Dimić  postižu 4 poena za voćstvo Vršca (83,79) što je nagoveštavalo trijumf gostiju.36 sekundi pre kraja dve dobre odbrane Vujadinovića  i dva poena borbenog Radića i trojka Luke Tomaševića donose preokret i vođstvo Sloge(84:83).Na ovoj utakmici veoma siguran Bane Vujadinović  pogodkom sa linije slobodnih bacanja postavio je konačan rezultat 85:83 za prvu Sloginu pobedu.

Sloga:King 4,Petrović 2,Spasojević,Stojanović 11,Radić 28,Mirković cap. 14,Šević,Vujović,Tomašević 3,Schnider 1,Kone 2,Vujadinović 20.

Vršac: Simić 25,Dukić,Jovanović,Nedeljković 3,Jenkins 6, Majstorović,Gazibegović 10,Savović,Dimić 27,Živanović 12,Pavlović. Jeković. Izvor KK Sloga