11.10.2020.
PERFEKTNA IGRA I VELIKA POBEDA

U subotu 10.10.2020. godine u SRC „Kolubara“, ekipa Kolubare Lazarevac 2003, dočekala je favorizovanu ekipu Slobode iz Užica.

Rezultat: KK Kolubara La 2003 95 : 80 KK Sloboda Užice (21-23; 25-18; 21-12; 28-27)

U utakmici u kojoj je gost iz Užica ušao kao izraziti favorit, a sa druge strane domaćin kao iskusnija ekipa da brani svoj domaći teren. Iskustvo je ipak bilo prevaga na večerašnjem meču ovih starih poznanika.

Sloboda je furiozno odpočela utakmicu i već sa par lakih poena iz tranzicije uspela da stekne prednost od 6 poena (8:14). Uspela je Kolubara u nastavku prve četvrtine da umiri mladu rastrčanu ekipu gostiju i da na prvi odmor ode sa zaostatkom od 2 poene (21:23). Kako je završila prvu deonicu igre, u tom ritmu Kolubara je i u nastavku polako preuzimala vodstvo na meču. Odlična igra u odbrani i timska igra u napadu, rezultirali su da domaćin na poluvreme ode sa prednošću od 5 poena (46:41). U drugom poluvremenu popularni zeleni, još odlučnije su krenuli, ređali su se odlični napadi za koje Sloboda nije imala rešenje. Dimitrijević je odlično držao tempo svoje ekipe i sa velikim brojem brzih izmena uspeo da odmori nosioce igre, a sa druge strane i da razigra ostale momke, koji su svojim zalaganjem na trenu još više dali motiva da se izdrži do kraja i obezbedi bitna pobeda. Rezultatski gledano, treća četvrtina na večerašnjoj utakmici bila je prelomna (21:12), međutim nije se ekipa gostiju iz Užica predavala. Užičani su u nekim trenutcima bili u zaostatku i od 20 poena razlike, ali šutevima za tri poena uspavali su da blago priprete domaćinu. Utakmica će ostati upamćena i po odličnoj partiji igrača Kolubare Aleksadra Vuletić, koji je večeras ostvario trip-dabl učinak od 12 pts, 10 as, i neverovatnih 15 skokova. Pored odličnog Vuletića na visini zadatka je bio i kapiten zelenih Nikola Simić sa postignutih 28 poena (sa pogođenih 6 šuteva za tri poena).

Nikola Simić 28 pts, Aleksandar Vuletić 12 pts, Mladen Vitković 13 pts, Vuk Đorđević 14 pts, Petar Šparović 8 pts, Milan Marković 8 pts, Luka Gašić 5 pts, Stevan Sinđelić 3 pts, Uroš Plavša 2 poena, Jad Khalil 2 pts. Izvor: KK Kolubara La 2003