11.10.2020.
Novosađani ubedljivi protiv Valjevaca

U poslednjem meču 3. kola KLS Vojvodina je ubedljivo savladala Metalac 99:66. Zanimljivo i neizvesno bilo je samo u prvom delu igre, jer su već u nastavku novosadski crveno – beli dostigli ubedljivu prednost, koja je konstantno rasla i u dva navrata iznosila 30 poena.

U prvoj četvrtini viđena je izjednačena borba, uz blagu prednost Vojvodine. U drugoj su Novosađani imali 13 poena prednosti (37:24), ali su Valjevci uspeli da smanje prednost domaćih serijom od 6:0 i  na odmor se otišlo rezultatom 37:30. U drugom delu – rapsodija Vojvodine. Za razliku od prvog dela, šut za tri poena se „otvorio“ domaćoj ekipi, odbrana Novosađana je dobro funkcionisala i razlika se iz minuta u minut uvećavala i bilo je jasno da je za goste ona nedostižna.

Izjave posle utakmice:

Pomoćni trener Vojvodine Miloš Isakov Kovačević:

Mislim da smo pokazali da smo bolji tim. To se vidi po broju asistencija (26:8), broju skokova (43:31). Ono što ne smemo da ponovimo je da prvo poluvreme odigramo bez energije, kao što se to nama desilo u ovom meču. Međutim, onog momenta kada smo „zategli“ odbranu , rastrčali se, počeli smo da izgledamo onako kako želimo.

Igrač Vojvodine Uroš Banjac

U prvom delu nismo izgledali kako je trebalo, video se mali nedostatak energije. Ipak, u nastavku smo, a pogotovo se to odnosi na početak treće četvrtine, sve to popravili i došli smo do zaslužene pobede.

Trener Metalca Vladimir Đokić

Težak poraz, zaista, ali nemam šta da zamerim svojim igračima, iako to možda čudno zvuči. Okupiti se desetak dana pred ligu je neozbiljno. No, nema alibija. Dobili smo prve dve utakmice, ali protivnik je ovoga puta bio prejak. U duelu s Vopjvodinom desio nam se očekivan pad, ali nismo očekivali ovako ubedljiv poraz. Bez dva bitna igrača – Radosavljavića i Draganovića, koji su nam važni za rotaciju, nismo mogli bolje protiv odličnog protivnika kakav je Vojvodina.

Igrač Metalca Miroslav Pašajlić

-Jedna vrlo teška utakmica za nas. Došli smo u Novo Sad sa željom da pobedimo, ali je realnost bila sasvim drugačija. Vojvodina nas je nadigrala u svakom pogledu. Kasno smo se okupili pred prvenstvo, ali moramo da treniramo, radimo i uigravamo se, ali i da se držimo zamisli trenera i odgovaramo njegovim zahtevima. Sve čestitke Vojvodini. Izvor KK Vojvodina