VRŠAC – TAMIŠ 89:81 (22:16, 14:28, 26:14, 27:23)

Centar Milenijum, sudije: J. Juras, Ninković, Mali

VRŠAC: Simić 16 (8 as), Dukić, Jovanović, Nedeljković, Dženkins 11 (5 sk), Majstorović, Gazibegović 20 (12 sk), Savović, Dimić 7 (4 sk, 4 as), Živanović 22 (8 sk), Pavlović, Jeković 13.

TAMIŠ: Anđušić 2 (4 sk), Rebić, Smiljanić 5 (8 sk), Kovačević, Pricl 11, Krstanović 12 (7 sk), Vujović 22 (6 sk), Manojlović 10, Radović 1, Petrović 15 (7 as, 5 sk), Pavićević 3.

Vrščani su zasluženo slavili u južnobanatskom derbiju koji je obilovao uzbuđenjima i borbenošću i imao dva velika rezultatska preokreta. Domaći su trojkama Jekovića i Živanovića najavili dobro šutersko veče, a Dženkins i Gazibegović veliku borbu u reketu u kojoj su imali zadatak da neutrališu unutrašnju igru rivala. Posle prvog perioda činilo se da plan trenera Vršca Todorovića lagano ide u realizaciju, ali u drugoj četvrtini došlo je do velikog preokreta u odnosu snaga na terenu i Pančevci su u potpunosti preuzeli rezultatsku kontrolu. Najpre su serijom 9:0 uspeli da dođu do izjednačenja (27:27) a potom su do poluvremena stvorili solidnu zalihu od 8 koševa (36:44). U tom periodu odličan je bio Petrović, Vujović je bio opasan i pod tablom i u šutu sa distance a Krstanović je svojim iskustvom doneo značajnu prednost gostima u reketu. U trećoj četvrtini pala je i odluka o pobedniku. Vrščani su odigrali najboljih deset minuta ove sezone, u potpunosti zaustavili centre Tamiša, požrtvovano se bacali po parketu a raznovrsnom igrom u napadu uspeli su stvore 11 poena prednosti (69:58). Pančevci su imali još jedan pokušaj da sustignu vođstvo protivnika, međutim napravili su previše tehničkih grešaka i promašili previše zicera i nisu mogli da pariraju junacima pobede Vrščana Gazibegoviću, Živanoviću i Jekoviću. B. Josimov Izvor KK Vršac