03.10.2020.
Drugi trijumf Valjevaca

Košarkaši Metalca savladali su Pirot rezultatom 92:85 i tako upisali novi trijumf u drugom kolu ?ošarkaške lige Srbije. U meču sa oscilacijama u igri Valjevci su u poslednjem kvartalu slomili otpor gostiju, koje je većim delom susreta odlično služio šut za tri poena. Sjajan je bio Zoran Paunović sa 39 poena i 11 skokova, Slobodan Jovanović je dodao 22, a Miroslav Pašajlić 18 koševa. U redovima pirota Filipović je meč završio sa 28, a Rašić je dodao 16 poena.

Raspoloženi Paunović je nakon izjednačenog starta serijom poena omogućio prvu osetniju prednost domaćem timu. Trojkom Pašajlića razlika je za tili čas bila i dvocifrena, a Piroćanci su se nakon startnih trojki u finišu četvrtine oslanjali na iskusnog Pantića.

Propustili su puleni Vladimira Đokića da u nekoliko navrata pri rezultatu 31:19 povećaju prednost i za brzolpetu igru u napadu u finišu poluvremena bili kažnjeni. Iako su Jovanović i Paunović u jednom momentu Metalcu doneli i 16 poena viška (42:26), serijom 9:0 šuterski raspoloženi gosti prepolovili su prednost protivnika.

Trojkama izvanrednog Rašića, a nešto kasnije i Filipovića Piroćanci su u uvodnom delu treće četvrtine prišli i na tri poena zaostatka, 50:47. Iako je odgovor stigao od Pašajlića, Paunovića i Jovanovića šut je do kraja trećeg kvartala fantastično služio pulene Marka Spasića. Četrnaestom trojkom ukupno Filipović je pred poslednjih 10 minuta svom timu doneo poravnanje, 62:62. Agresivnijom odbranom i saradnjom bekova sa Stefanovićem domaći su uspeli da se rezultatski odlepe, 75:69. Zakucavanje Đukovića u kontranapadu četiri minuta pre kraja nagovestilo je konačan ishod, ali je hladnokrvni Filipović nešto više od dva minuta pre kraja vratio neizvesnot smanjivši na 79:75. Ipak, fantastični  Paunović i Pašajlić su preuzeli odgovornost za drugo slavlje Valjevaca. Trener gostiju Marko Spasić je čestitao, kako je podvukao, poletnoj protivničkoj ekipi na zasluženom trijumfu: ?ada na gostovanju primite 92 poena to je previše. Ponedeljak je blizu za analizu, prespavali smo prvih 15 minuta, mlako u odbrani što je protivnik znao da kazni. Nakon toga smo krenuli da preuzimamo i uspeli da poravnamo, a u jednom trenutku i poveli, međutim to nije bilo dovoljno. Videli smo večeras sjajne partije Paunovića i Jovanovića, pa pogled na statistiku dovoljno govori o njihovim rolama na parketu.

Sa druge strane Vladimir Đokić je pohvalio kolegu Spasića izrazivši nadu da bi Pirot nakon Svetislava Pešića mogao dobiti još jednog dobrog trenera:

Na pravi način smo ušli u duel, hrabro, motivisano i agresivno, ali je praktično jedan detalj mogao skupo da nas košta. ?rajem druge četvrtine pružio sam priliku mladom igraču od koga mnogo očekujem, a pojedinci su to možda shvatili kao opuštanje. Bili smo na ivici ambisa, ali i pokazali karakter u ključnim momentima. Videli ste koliko su momci želeli pobedu pa nam ostaje da nastavimo sa napornim radom kako bi ostvarili prevashodni cilj, a to je opstanak u ovom rangu. Photo: Sreten Pantelić Izvor KK Metalac