03.10.2020.
Opravdana uloga favorita protiv Dunava

Košarkaši Slobode opravdali su ulogu favorita u meču protiv gostiju iz Starih Banovaca. Da će Sloboda lako do prvog trijumfa videlo se već u prvoj četvrtini kada su domaći imali prednost od 13:1. Utakmicu je odlično otvorio centar Dimitrije Nikolić, za njega gosti jednostavno nisu imali rešenja. Prva četvrtina bila je presudna za dalji tok meča, Sloboda je rutinski održavala rezultatsku prednost tokom čitavog dela meča, a i trener domaćih Lučić uspeo je da podeli minutažu čitavom rosteru, tako da su, osim Nikolića, koji je rano ušao u problem sa ličnim greškama, svoje dobre momente imali  Ilkić, Stepanović, Tadić i Uroš Ilić. Dunav je večeras bio borben, ali nije uspeo da parira raspoloženim Užičanima, koji se posle lošeg starta u Novom Sadu vraćaju na pobednički kolosek. Statistički parametri nisu bili na strani gostiju, šut za dva poena, svega 35 %, pokazatelj je lošeg izdanja gostiju.

Prvu deonicu meča obeležio je centar Nikolić sa ukupnim skorom od 17 poena i 11 skokova, Stepanović je nanizao 16 poena, Tadić 12. Kod gostiju najzapaženiji je bio Majstorović sa 15 poena, a dobru minijaturu imao je Stefan Sretenović koji je za samo 3 minuta u igri zabeležio 8 poena, od toga dve trojke.Branko Radosavljević Izvor KK Sloboda