VRŠAC – NAPREDAK 91:83 (34:14, 25:21, 11:25, 21:23)

Centar milenijum, gledalaca: 700, sudije: M. Juras, Pecelj, Strika

VRŠAC: Milošević 5, Dimić 20 (4 sk, 5 as), Dukić, Ćirković 19, Adžić 9, Grušanović 14 (7 sk, 4 as), Majstorović, Gazibegović 2 (4 sk), Savović, Đurić 2, Vraneš 20 (5 sk).

NAPREDAK: Ilkić 6 (6 sk) N. Raičević 16, Mikavica 5, Petrović, D. Raičević 5 (4 sk), Jeremić, Bogavac 14 (6 sk), Stanković 2, Ognjenović 2, Milojević 13 (4 sk), Milinčić 14 (6 sk), Karalić 6.

Vrščani su odigrali jedno od najboljih poluvremena ove sezone, posle deset minuta imali su 20 poena prednosti i trasirali put ka pobedi koja ih je približila na korak od opstanka. Ekipa trenera Zorana Todorovića od prvog minuta zaigrala je izuzetno motivisano, požrtvovano u odbrani, nadahnuto u napadu sa sjajnim šuterskim repertoarom kojim su se posebno istakli Ćirković i Grušanović. Vraneš je sa dva efektna zakucavanja podigao na noge publiku u Milenijumu, Dimić je lucidnim prodorima obesmislio svaki pokušaj odbrane igrača Napretka koji nisu imali nikakvo rešenje da zaustave furiozne napade Vršca i činilo se da su već tada kapitulirali. Vrščani su prvo poluvreme završili sa 24 poena prednosti (59:35) i ništa nije nagoveštavalo rezultatsko uzbuđenje. Međutim, u drugom poluvremenu trener Raičević je uspeom da pokrene svoje igrače, gosti su zaigrali kao preporođeni i preko Nikole Raičevića, Milinčića, Bogavca i Milojevića polako dostizali protivničku prednost. Vršac kao da je ostao bez energije, mučio se u napadu, njegove igrače šut nije više služio, pa su gosti do kraja trećeg perioda vođstvo Vršca spustili na deset razlike (70:60). U četvrtom periodu činilo se da je na pomolu drama kada je Ilkić realizovao dva bacanja i smanjio na 79:76. Međutim tada je iskusni Dimić preuzeo odgovornost, bio precizan sa linije bacanja, a kasnije je Adžić trojkom vratio samopouzdanje ekipi, koja je odbila snažan napad Napretka i sačuvala pobedu. B. Josimov Izvor KK Vršac