07.03.2020.
Zlatibor bolji od Kolubare

Odigrano je 25. Kolo Košarkaške lige Srbije u Lazarevcu. Utakmica je završena pobedom ekipe iz Čajetine.

KK Kolubara La 2003 80 – 81 KK Zlatibor  (23-30; 19-18; 18-15; 20-18) KK Kolubara La 2003

Nikola Simić 31 poen (šut za 3 poena 7/11), Nikola Čvorović 15 poena (sl. bacanja 9/9, 7 skokova), Weslay Myers 14 poena(6/8 za dva poena, 3 skoka), Petar Šparović 8 poena (3 asistencije i 3 skoka), Mihailo Todorović 7 poena (3 skoka), Aleksandar Vuletić 5 poena (13 asistencija, 14 sk). Ekipa Zlatibora došla je oslabljena ne igranjem nekih igrača zbog povreda, ali i pored tih kadrovskih problema to je i dalje jako moćna ekipa. Koja ove sezone traži svoju šansu da obezbedi igranje Aba 2 lige u narenoj sezoni. Sa druge strane, ogromna želja i borbenost igrača Kolubare, da se još jednom pomeri lestvica za stepenik više u ovoj sezoni, i obezbedi učešće u Super ligi Srbije. Utakmica koja je od samog starta nagoveštavala, prva košarkašku poslasticu za publiku koja je večeras u velikom broju došla da bodri domaću ekipu, kako i da gleda dobru košarku.  Večeras su zeleni pokazali koliko im je stalo da opravdaju poverenje ljudi u Klubu i navijača. Borili su se za svaku loptu, bodrli jedni druge na terenu, igrali pravu timsku košarku. Svih 40 minuta disali za vratom gostima, tražili su u svakom trenutku meča najbolje i najlakše rešenje kako bi što manje energije utrošili, jer zbog skaraćenog rostera nije bilo mnogo moguićnosti za rotaciju igrača sa klupe.

Odličan šut za tri poena iz prve četvrtine, doneo je bodove ekipi iz Čajetine. Ostali periodi igre pripali su Kolubari. Iz četvrtine u četvrtinu i do samog kraja Kolubara je topila prednost gostiju i na kraju došla do izjednačenja 75:75, nešto manje od 100 sekundi pre kraja meča. Šanse da se odbrani osma pozicija na tabeli i plasira u Super ligi, još ima. U poslednjem kolu Kolubara gostuje ekipi Napredka iz Aleksinca. Izvor: KK Kolubara Lazarevac 2003