02.03.2020.
ALASI ODBRANOM UPISALI DEVETU POBEDU

U 24.kolu Košarkaške lige Srbije, Dunav se revanširao Kolubari za poraz iz prvog dela sezone i tako upisao devetu pobedu, izuzetno značajnu, pred poslednja dva kola. Lazarevčani su odlično otvorili utakmicu i nakon pet minuta igre, sa tri vezane trojke, napravili devet poena prednosti (3:12). Dunav nije dozvolio gostima da nastave u istom ritmu i pre svega odličnom igrom u odbrani, do poluvremena preokrenuo rezultat u svoju korist (39:32). Alasi su sa čvrstom odbranom nastavili i u drugom poluvremenu i uz odličan ofanzinvi skok, pred kraj treće četvrtine stekli maksimalnih 17 poena prednosti (55:38). Kolubara se nije predavala ni jednog momenta i u par navrata početkom poslednje deonice uspela je da dođe na jednocifren zaostatak. Ipak, domaći nisu dozvolili preokret i rutinski su priveli utakmicu kraju u svoju korist. Na kraju, Dunav je zasluženo slavio rezultatom 68:61 (16:17, 23:15, 16:12, 13:17). Statistika DUNAV - KOLUBARA Narednog vikenda Dunav gostuje OKK Beogradu a Kolubara u Lazarevcu dočekuje ekipu Zlatibora. Izvor Kk Dunav