VRŠČANI UBEDLjIV TRIJUMF TRASIRALI JOŠ U PRVOJ ČETVRTINI

VRŠAC – DUNAV 95:75 (30:12, 26:27, 28:15, 11:21)

Centar Milenijum, gledalaca 200, sudije: Belošević, Milojević, Pešić

VRŠAC: Milošević 3, Dimić 16 (5 sk), Dukić, Ćirković 7, Adžić 18, Grušanović 2, Majstorović, Gazibegović 8 (7 sk, 4 as), Savović 2 (4 sk), Đurić 6, Vraneš 5 (6 sk), Biler 28 (7 sk, 4 as).

DUNAV: Kovačević 3, Ivić 1 (5 sk, 4 as), Mitrović 18, Juzbašić 3. Drašković, Vuković 4, Nešović 3, Miljković 3, Beloica 6 (6 sk), Miljenović 11, Malidžan 20 (8 sk).

Vrščani su posle dužeg vremena zaigrali u skladu sa željama svojih simpatizera i kvalitetom koji poseduju i ostvarili ubedljiv trijumf protiv Dunava. Tim trenera Zorana Todorovića od prvog minuta zagospodario je terenom, dominirao u svim segmentima igre i već posle deset minuta stekao 18 poena prednosti. Gosti su u drugom periodu uspeli da dođu do daha, ali sa svega dva nadahnuta igrača, Mitrovićem i Malidžanom, nisu mogli ozbiljnije promeniti tok meča koji su i dalje potpuno kontrolisali motivisani Vrščani. Početak drugog poluvremena ličio je na početak utakmice, čvrstom odbranom i širokim spektrom napadačkih rešenja, čiji su ideolozi bili sjajni Biler, nezadrživi Dimić i pouzdani Adžić, Vrščani su u finišu treće četvrtine došli do maksimalne prednosti od plus 30 (82:52). U poslednjem periodu gosti su dali sve od sebe da izbegnu katastrofu, ali konačan utisak nije drastično promenjen. Vršac je ubedljivom pobedom ostvario bolji skor u međusobnom odnosu dva tima što u konačnom poretku može imati značaj. Jedina briga treneru Vršca Todoroviću uoči završnice lige je povreda kapitena Savovića koji je morao da napusti teren na 6 minuta pre kraja.B. JosimovFoto: M. Živković Izvor KK Vršac