22.02.2020.
Mladost slavila u meču sa Kolubarom

Odlična utakmica Mladosti i Kolubare za domaćina je značila još jedan korak bliže Superligi! Prvotimci iz Zemuna su savladali gostujuću ekipu rezultatom 92 : 69.

Iako je igra Mladosti bila oslabljena zbog povreda Tuckera i Tanaskovića, domaća ekipa je preuzela vođstvo već nakon prvog minuta meča. Protivnik je uspeo da sustigne prvotimce Mladosti u drugoj četvrtini meča, ali ne zadugo, jer od 16. minuta prednost Mladosti raste velikom brzinom i donosi pobedu. Odličnom igrom na terenu ekipa Mladosti je pokazala da može da formira snažnu odbranu, kao i strategiju u napadu. U nedostatku dva centra, Stefan Šajin je sjajno iskoristio priliku da pokaže svoje sposobnosti na terenu, gde je ostvario 23 poena, 10 skokova i 2 asistencije. Pored Šajina isktali su se i Thomas Drechsel (24 poena, 11 skokova, 5 asistencija), Matija Belić (18 poena, 1 skok, 4 asistencije) i Stefanović (13 skokova, 4 asistencije). U gostujućoj ekipi istakli su se Nikola Čvorović (16 poena, 2 skoka, 2 asistencije) i Aleksandar Vuletić (7 poena, 9 skokova, 10 asistencija). Zahvaljujemo se ekipi Kolubare na fer i korektnoj igri! U narednom kolu ekipa Mladosti gostuje ekipi OKK Beograd 24.2.2020. u 18 časova.Izvor KK Mladost