19.02.2020.
Bodovi otplovili u Pančevo

Vojvodina – Tamiš 71:79

Desetkovana povredama i bolestima, Vojvodina je poražena od Tamiša u derbiju začelja 21. kola Košarkaške lige Srbije. Novosađani su u možda najbitnijem meču sezone imali nesreću da nemaju šutersko veče, dok su gosti pogodili 12 trojki iz 23

pokušaja (52 odsto).  Nakon ove utakmce, Pančevci su povećali šanse za opstanak dok je on crveno – belima sada teško ostvariv. U prvoj deonici igralo se snažno u defanzivi sa obe strane, uz dosta promašaja. No, kako je kre-nula druga četvrtina,tako su se raspucali Pančevci. Nakon trojke Fenera stigli su gosti i do dvoci-frene prednosti (21:31). U tom periodu posebno je bio efikasan Aleksa Čabrilo, bivši igrač Vojvo-dine. Tamiš je prvo poluvreme rešio u svoju korist sa 37:28.

Početkom treće četvrtine, gosti su ekspresno stigli do velikih 13 poena viška (30:43), ali tada se pokrenula i Vojvodina. Polako su domaći topili prednost Pančevaca, stigli blizu egala, ali i pro-mašili dva slobodna bacanja za izjednačenje. Nekoliko promašaja crveno - belih vratili su pred-nost Tamišu. Meč je, čini se, prelomljen početkom poslednje deonice, kada je nekoliko poena povezao centar Tamiša Labudović. U nastavku, gosti su pogodili većinu bitnih šuteva, išle su ih trojke, Vojvodina ih je promašivala i bodovi su otplovili u Pančevo.Izjave nakon utakmice Igrač Tamiša Džarid: Mislim das mo odradili veoma dobar posao na ovoj utakmici. Ovo je vrlo važna pobeda za Tamiš. Mi smo ušli jako u meč, dobro smo igrali naročito u nastavku utakmice. Vojvodina je dobra ekipa, ali smo mi imali dobar ofanzivni skok i bolje smo šutirali, tako da smo stigli do važne pobede. Trener Tamiša Bojan Jovičić: Mislim das mo bili bolji, vodili smo tokom sele utakmice. Nema puno filozofije, mislim das mo zasluženo pobedili. Zbog povrede smo izgubili Prlju u prvom poluvremenu što nam je stvorio problem kada Vojvodina igra široko u napadu, sa Latifagićem i Simovićem na pozicijama 4 i 5. Na kraju je Labudović bio taj “iks faktor” koji je postigao važne poene posle kojih smo ponovo stekli značajnu prednost kada se Vojvodina rezultatski primakla. Kasnije je to sve bila stvar rutine. Igrač Vojvodine Ivan Mandić: Čestitke protivničkoj ekipi koja se više borila od nas i samim tim više je zaslužila pobedu.Imali smo mnogo proiblema pre ovog meča sa povredama i bolestima mnogih igrača… Moramo što pre da zaboravimo ovu utakmicu i okrenemo se narednom gostovanju u Valjevu. Trener Vojvodine Filip Socek: Mi smo na  početku taktički dosta dobro ušli u utakmicu, ali promašivali smo zicere, promašivali smo otvorene šuteve. To je sve posledica netreniranja u prethodnom period zbog  problema koji su zadesili ekipu sa povredama i vurisima. Nismo uspeli da odgovorimo ni agresivnošću ni čvrstinom, a najviše mi smeta da smo u ovako  važnom meču imali samo pet ofanzivnih skokova. Izvor KK Vojvodina