13.02.2020.
Revanš Novopazaraca Novosađanima

Vojvodina – Novi Pazar 70:87

U poslednjem meču 20. kola Košarkaške lige Srbije, ekipa Novog Pazara se revanširala Vojvodini za poraz u prvom delu prvenstva.  Vojvodina  nije mogla više bez najboljeg strelca ekipe Simovića koji je izostao zbog povrede, sa rovitim prvim plejom Radulovićem i centrom Mandićem koji su stisli zube  da bi odigrali meč. Crveno - beli su imali prednost nakon prvih 20 minuta (35:32), ali su ostali bez snage i koncentracije već pred kraj treće četvrtine. Tada su Novopazarci napravili seriju, početkom poslednje deonice došli do dvocifrene prednosti i tu je pobednik odlučen. Od starta igrače Vojvodine nije služio šut za tri poena, a to je najjače oružje novosadskog tima. U prvom poluvremenu, domaći su pogodili samo jednu trojku (Kumović), ali su dobrom odbranom nadomestili slab šut sa distance. Problemi za crveno – bele da-li su se naslututi na startu drugog dela igre, kada su gosti napravili seriju 7:0. Nakon toga je usledila rezultatska klackalica sve do finiša treće deonice, kada su domaći ušli u seriju promašaja i izgubljjenih lopti. To su iskusni momci iz Novog Pazara vešto kažnjavali, pogađali su otvorene šuteve i napravili, ispostavilo se, nedostižnu razliku.

Izjave posle utakmice Igrač Novog Pazara Tarik Brunčević: Teška i bitna utakmica za nas, a ova pobeda nam omogućuje da stanemo u vrhu tabele. U prvom polivremenu bili smo dobri u odbrani, ali vrlo loši u napadu. U drugom delu igre smo uspeli da igramo onako kako smo želeli: posle skoka u odbrani igrali smo dobru tranziciju i mislim das mo zasluženo pobedili. Trener Novog Pazara Oliver Popović: Utakmica je imala dva poptpuno različita poluvremena. Mi smo prvo odigrali dosta mlako, bez energije. U drugom delu imali smo drugačiji pristup, pravili smo neke greške, ali smo zaigrali vrlo dobro u odbrani . Na ovoj utakmici smo razbili neke zlonamerne priče i kalkulacije, odigrali smo punom  snagom i  došli do zaslužene pobede. Vojvodini želim da izbori opstanak, jer Novi Sad to zaslužuje. Igrač Vojvodine Nemanja Živković: Čestitam Novom Pazaru na zasluženoj pobedi. Mi smo bili roviti cele nedelje, na utakmici nije mnogao da nastupi naš najbolji igrač  Andrija Simović. Radulović je , koliko je mogao, igrao sa povređenim leđima. Mi teško možemo da igramo ni visokom nivou bez njih dvojice, to se i pokazalo. Odigrali smo solidno prvo poluvreme, ali smo posle ostali bez snage. Trener Vojvodine Filip Socek: Čestitke Novom Pazaru. Mi više od ovoga nismo mogli. Želim da pohvalim moje igrače, pogotovo Mandića i Radulovića koji su bez obzira na povrede stisli zube i pokušali da pomognu ekipi. Igrali smo i bez Simovića, pa smo imali dosta problema u napadu. Novi Pazar je kvalitetna i iskusna ekipa koja je sve naše slabosti umela da kazni. Mi smo dali sve od sebe, međutim, ponestalo nam je snage i to nas je odvelo u poraz. Izvor KK Vojvodina