08.02.2020.
Neočekivani preokret Mladosti i Zlatibora

Neočekivani preokret u utakmici Mladosti i Zlatibora

Mnogi nisu očekivali da u 132. utakmici Košarkaške lige Srbije pobedu odnese domaća ekipa Mladosti. U susretu sa jakim protivnikom prvotimci Mladosti su imali težak zadatak, da nadjačaju bolje plasiranu ekipu KK Zlatibor Čajetina, u čemu su i uspeli rezultatom 75 : 67.

Već u samom početku meča je izgledalo da će gostujuća ekipa da dominira utakmicom, jer vođstvo protivnika je počelo od trećeg minuta meča. Odličnom strategijom trenera Jakovljevića, ekipa Mladosti se navikava na igru protivnika i stabilizuje odbranu, nakon čega uspeva protivnika da zadrži na platou u poenima, prvi put od 17. do 24. minuta, gde ekipa Zlatibora ne uspeva da ostvari poene i zadržava se na rezultatu od 41 poen, a drugi put od 25. do 31. minuta gde Zlatibor ponovo ima problem u igri i zadržava se na 46. poena. Ovu situaciju Mladost efikasno koristi i kroz ova dva perioda sustiže, a u 28. minutu prestiže ekipu Zlatibora i dostuže odnos poena 23 : 5 u trećoj četvrtini. Odlična igra domaće ekipe nastavlja se i u poslednjoj četvrtini i završava se sjajnom pobedom, a i korakom bliže ka Superligi! Zahvaljujemo se ekipi Zlatibora na fer i korektnoj igri! U narednom kolu ekipa Mladosti dočekuje ekipu KK Napredak JKP u 16 časova u SC Master. Izvor KK Mladost