VRŠAC – DINAMIK 82:100 (20:17, 15:27. 29:28, 18:28)

Centar Milenijum, gledalaca 600, sudije: Maričić, Milojević, Krstić

VRŠAC: Milošević 3, Dimić 8 Dukić, Ćirković 13 (5 as), Šerišić, Adžić, Grušanović 27 (4 sk, 5 as), , Majstorović, Gazibegović 6, Savović 13 (7 as), Đurić 6 (4 sk), Vraneš 6.

DINAMIK: Pašajlić 19 (4 as), Glas 31 (6 as), Mert 8 (8 as), Đorđević, Vulikić, Beslać 3, Stojičić, Tomašević 8, Glišić 10 (10 sk), Ostojić 14 (7 sk), Paunović 7

Dinamik se ubedljivom pobedom u Vršcu učvrstio u vrhu tabele, iako se posle prvih deset minuta igre činilo da će u Milenijumu biti na teškom iskušenju a da novi strateg Vrščana, Zoran Todorović, ima recept za favorizovane goste. Vršac je zaigrao sa velikom energijom i odličnim napadačkim rešenjima Grušanovića i Ćirkovića dominirao u prvoj četvrtini imao konstanu rezultatsku prednost. Ipak, trener Dinamika Alilović u nastavku meča izbasio je svog najjačeg aduta, sjajnog strelca Gregora Glasa, koji je u drugom periodu ubacio četiri trojke i preuzeo glavnu ulogu u beogradskom timu. Vrščani su postali inferiorni u skoku pod oba koša, ostali su bez energije i samopouzdanja, a uz Grušanovića i Ćirkovića jedino je kapiten Savović, uprkos povredi, bio na nivou, što je bilo isuviše malo da bi se nadigrali razigrani gosti. Beograđani su u drugom periodu napravili potpuni rezultatski preokret i na odmor otišli sa prednošću koja im je obezbedila mirnoću za nastavak.

Dinamik je u drugom poluvremenu zaigrao još ozbiljnije i zahvaljujući trilingu bivših igrača Vršca, Pašajliću, Ostojiću i Glišiću, trasirao put ka pobedi. U 18. minutu, košem Pašajlića, Beograđani su se rezultatski odvojili na 14 razlike (67:53), dok su domaći samo na momente uspevali da vođstvo protivnika supste ispod dvocifrene prednosti. U poslednjih deset minuta Vršac više nije imao snage za preokret a epitet igrača meča obezbedio je Glas koji je i u nastavku rešetao koš Vršca iz svih pozicija i zaustavio se na 31 poenu. Treneru Todoroviću ostaju brige, jer je potpuno izvesno da neće moći da računa na kapitena Savovića u Užicu protiv Slobode. B. Josimov Izvor KK Vršac