08.02.2020.
Poslednji šut nije ušao

DUNAV - BORAC (74:76)  (11:17, 15:21, 21:13, 27:15).

Dunav je bio na pragu da napravi podvig i savlada lidera na tabeli ali je u poslednjoj sekundi lopta izašla iz koša Borca, pa su Čačani odneli pobedu iz hale Park. Bio bi to preokret za pamćenje obzirom da su gosti početkom poslednje četvrtine imali i 19 poena prednosti ali je ipak Alasima nedostajalo malo više sreće u završnici.

Borac je već u prvom poluvremenu pokazao zašto je vodeći tim prvenstva. Pogađali su igrači u crvenim dresovima iz svih pozicija, odbrana Dunava nije bila na zavidnom nivou a serijom 15-0 sredinom druge deonice, Borac dolazi i do dvadeset poena prednosti (15:35). Košarkaši Dunava zaigrali su nešto bolje i do poluvremena smanjili zaostatak (26:38). U trećoj četvrtini ponovo ista slika. Gosti uvećavaju prednost do maksimalnih +21 (35:56) ali se domaći igrači ne predaju. Početkom poslednje četvrtine, pri rezultatu 47:66, malo ko je verovao da utakmica nije odlučena i da su moguća uzbuđenja. Dunav je zaigrao angažovanije u odbrani i uz efikasnu igru u napadu, topio je prednost Borca iz minuta u minut. Na tri minuta pre kraja Alasi stižu na posed zaostatka (69:72) i meč ulazi u neizvesnu završnicu. U poslednja dva minuta igralo se koš za koš a poslednji napad i šut za pobedu imali su košarkaši Dunava. Na žalost domaćih navijača u hali Park, lopta ovoga puta nije htela kroz obruč i Borac je uz puno sreće slavio rezultatom 74:76 (11:17, 15:21, 21:13, 27:15). U narednom kolu, Dunav u sredu gostuje u Pančevu ekipi Tamiša. Izvor KK Dunav