01.02.2020.
Lazarevčani slavili u Novom Sadu

Vojvodina   Kolubara LA 2003 82:91

Vrlo dobri su bili oslabljeni crveno – beli tri četvrtine protiv gostiju iz Lazarevca, u okviru 18. kola KLS, ali su u finišu sve prosuli. Kada se rezultat lomio, Novosađani su promašivali otvorene šuteve i slobodna bacanja, grešili i gubili lopte... To je solidna ekipa Kolubare znala da kazni. Ovim porazom Vojvodina je smanjila šanse za opstanak, ali ne treba sumnjati da će se izabranici Filipa Soceka boriti dok god postoji nada.

Gosti su odlično šutirali na startu, gotovo da nisu promašivali, a brzim ubacivanjem u reket iz drugog plana stvarali su muke Vojvodini. Ipak, kada su Novosađani upalili morore, a Latifagić vezao dve trojke, domaći su uhvatili priključak. U drugoj deonici poptuno druga slika na parketu, Vojvodina je bila efikasna, preokrenula je rezultat i na poluvreme otišla sa četiri poena viška  (54:50). U trećoj četvrtinu viđena je izjednačena borba, ali u pooslednjoj  sumrak crveno – belih. Lopta naprosto nije htela u koš i u situacijama kada su se napadi dobro organizovali. Sa druge strane, odlični Simić je bio neumoljiv, uz dobar ofanzivni skok gostiju. Kada su domaći promašili pet vezanih penala, a gosti otišli na plus osam, bilo je jasno da i bodovi idu u Lazarevac.

Izjave posle utakmice

Kapiten Kolubare Nikola Simić: Čestitke saigračima i treneru na pobedi, jer samo mi znamo sa čim smo se suočavali pred ovaj meč: povrede, bolesti nekih igrača... Ipak, skupili smo snagu i odigrali dobru utakmicu. Znali smo da nam neće biti lako u Novom Sadu, Vojvodina ima solidan tim, pre svega prvu petorku. Želim Vojvodini da izbori opstanak, jer Novi Sad zaslužuje da ima prvoligaša. Mi i dalje nismo obezbedili opstanak, imamo neku svoju računicu, igraćemo do kraja jako, a već u narednom meču, kada nam dolazi Metalac, očekujem novu pobedu.

Trener Kolubare Dušan Radović: Čestitke ekipi Vojvodine na fer i korektnoj igri. Neke nedostatke koje smo iskazali u prve dve četvrtine smo uspeli da popravimo u nastavku, pre svega u poslednjoj deonici. U prvom poluvremenu smo primili 54 poena, što je nedopustivo. Zbog toga smo imali razgovor u svlačionici. Kada smo zaigrali dobro u odbrani, sve se povoljno odvijalo za nas. Iz dobre defanzive je proizašlo da je Vojvodina u poslednjem kvartalu postigla samo sedam poena. Odbranom smo dobili ovu utakmicu.

Kapiten Vojvodine Aleksa Zarić: Jako težak i bolan poraz za nas. Napad je solidno funkcionisao, ali smo odgrali katastrofalnu četvrtu četvrtinu. Kada je bilo najpotrebnije da odigramo dobro, bili smo dekoncentrisani, pravili smo neke početničke greške. To su gosti iskoristili i došli do zaslužene pobede. Probaćemo u narednim utakmicama da podignemo nivo igre i pokušaćemo da izborimo opstanak.

Trener Vojvodine Filip Socek: Čestitam Kolubari na zasluženoj pobedi. Nije mi jasno da, s obzirom da smo u teškoj sizuaciji i da nam svaka utakmica mnogo znači, neko dođe na Spens i želi pobedu više od nas. To je nedopustivo. Neshvatljiv mi je i pad koji smo imali u finišu meča i takav nivo dekoncentracije. Kada  u situaciji dok se rezultat lomi protivniku dozvolite tri vezana skoka u napadu i promašite pet uzastopnih slobodnh bacanja, nemate čemu da se nadate. Težak poraz za nas, ali ja sam po prirodi borac i to ću pokušati da prenesem na moje igrače. Dok god postoji nada da možemo da dođemo do opstanka, nećemo se predavati. Izvor KK Vojvodina